ФЕЙК: Масовий іронічний флешмоб через закінчення терміну президентства Зеленського

ФЕЙК: Масовий іронічний флешмоб через закінчення терміну президентства Зеленського

30 Квітня 2024
FacebookTwitterTelegram
117

Перевірка фейків у рамках партнерства з Meta

У мережі поширюють інформацію, нібито в Україні з’явився масовий іронічний флешмоб «#знайшоввибір», який стосується закінчення терміну президентства Володимира Зеленського. Мовляв, через те, що внаслідок запровадження воєнного стану в Україні у 2024 році не відбудуться президентські вибори, користувачі діляться повідомленнями про те, як вони «знайшли вибір» у закладах.

Утім, це фейк. В Україні немає такого флешмобу, а подібні хештеги публікували лише на російських сайтах.

Скриншот публікації

В умовах мирного часу в Україні наприкінці жовтня 2023 року мали би відбутись парламентські вибори, а навесні 2024 року – вибори президента. Утім, через повномасштабний наступ росії в Україні оголосили воєнний стан, під час дії якого заборонено проводити президентські та парламентські вибори, вибори до органів місцевого самоврядування, а також змінювати Конституцію України. Очікувано, це стало підґрунтям для низки російських фейків про нібито нелегітимність Володимира Зеленського та незаконність його президентства.

Хештег «#знайшоввибір» нібито поширюють у сервісі Google Maps, хоча на платформі неможливо здійснити пошук за хештегами або акаунтами, а отже й перевірити достовірність інформації. Водночас у фейсбуці, твіттері та інстаграмі, популярними в Україні соціальними мережами, і які здебільшого використовують для флешмобів, подібних повідомлень із відповідним хештегом немає.

Скриншот результатів пошуку хештегу в інстаграмі

Окрім цього, пошук у Google імен користувачів, які нібито доєднались до флешмобу, не приніс результатів, як і зворотний пошук фотографій юзерів. Водночас пошук за ключовими словами у Google показав, що подібні хештеги публікували лише на російських сайтах, і у жодних надійних українських або світових ЗМІ не повідомляли про подібні флешмоби.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний