ФЕЙК: На Донеччину прибули французькі військові — Asia Times

ФЕЙК: На Донеччину прибули французькі військові — Asia Times

29 Травня 2024
FacebookTwitterTelegram
275

Перевірка фейків у рамках партнерства з Meta

У російських телеграм-каналах поширюють статтю Стівена Браєна для Asia Times, де вказано, що на Донеччину вже прибули перші 100 французьких військових. Також разом з ними у Слов’янськ нібито заїхали самохідні установки Франції. Загалом очікується прибуття 1500 бійців.  

Це — фейк. Міністерство закордонних справ Франції спростувало заяви про прибуття французьких військових в Україну. Сама стаття базується на непідтверджених даних з російських та проросійських джерел. 

Скриншот допису

Автором статті «France sends troops to Ukraine: Russian report» є Стівен Браєн, який був заступником помічника міністра оборони з питань міжнародної економіки, торгівлі та політики безпеки США у1981-1988 роках. Нині він старший науковий співробітник аналітичного центру Yorktown Institute, на сайті якого зокрема розміщуютьстатті із порадами для України відмовитись від членства в НАТО та від окупованих територій для досягнення миру.  

У своїх матеріалах Браєн системно поширює наратив, мовляв, Україна не здатна перемогти. Також у листопаді 2023 року він стверджував, що США збираються замінити Володимира Зеленського, влаштувавши державний переворот. Раніше ми спростовували заяву Браєна про те, що нібито США запропонували обмежити повноваження СБУ через дії Володимира Зеленського чи планують перенести столицю України до Львова у разі перемоги росії.

У матеріалі для Asia Times автор посилається  на російські медіа Sputnik та Top War, які опублікували інформацію про прибуття французьких військових 12-13 квітня 2024 року.  Вони своєю чергою джерелом інформації вказують телеграм-канал «Военная хроника». Водночас Top War уточнює, що не може підтвердити чи спростувати дане твердження. Також Браєн згадує травневу статтю з російського пропагандистського ресурсу Pravda, що пише про французів в Україні, посилаючись на репост його слів. 

Згодом автор намагався виправдатися у своїй статті на Substack, що використав джерела інформації з твіттеру та телеграму, а не ЗМІ росії, України чи країн НАТО. При цьому він знову додає посилання на Sputnik, а раніше використані джерела сам визнає  ненадійними. Також Браєн додав нову інформацію зі статті від «Le Courrier des Stratèges». Цей сайт заснований конспірологом Еріком Верхае, а автором матеріалу є головний редактор Едуард Юссон, який висвітлює війну з проросійської позиції.  

Міністерство закордонних справ Франції спростувало інформацію Стівена Браєна про те, що до Слов’янська прибули військові Французького іноземного легіону.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний