ФЕЙК: Офіс Президента проводить анкетування для підготовки до виборів — фото

ФЕЙК: Офіс Президента проводить анкетування для підготовки до виборів — фото

6 Грудня 2024
FacebookTwitterTelegram
150

Перевірка фейків у рамках партнерства з Meta

Російські ресурси поширюють інформацію, нібито в Офісі Президента готуються до виборів. Для цього у держустанови в Харківській області розіслали анкети, у яких зокрема містились питання, пов’язані з підтримкою і схваленням президента Зеленського.

Однак це фейк. В Офісі Президента немає відділу, який проводить соцопитування. Неточності у питаннях також вказують, що бланки підробили.

Скриншот допису

Фото «анкети» з фейкового допису

При Офісі Президента України немає відділу чи робочої групи, яка б проводила соцопитування. Натомість, за даними «Української правди», ОП регулярно замовляє закриті опитування у соціологічних служб. Водночас на бланку не вказана ні адреса, ні назва організації, яка проводила опитування. Натомість внизу аркуша вказана адреса ОП вул. Банкова, 11, що може вказувати на підробку.

До того ж текст самого анкетування видається дивним. Одне з питань звучить так: «Чи вважаєте ви, що мирна угода це правильний крок для нашої країни?». Проте ні в цьому, ні в інших питаннях немає роз’яснення, які пункти могла б включати ця угода. Нині подібного договору не існує, українська сторона не робила публічних заяв щодо підготовки мирної угоди з росією у 2024 році.

Інше питання теж стосується мирної угоди: «Кого ви бачите лідером країни після підписання мирної угоди?» Питання звучить некоректно, бо проведення виборів можливе лише після завершення війни і закінчення/скасування воєнного стану, а не підписання будь-яких угод. 

Також видається дивним, що у питанні: «Чи вважаєте ви, що Володимир Зеленський ефективно керував країною під час війни?» слово «керував» вжите у минулому часі. Адже Зеленський є чинним Президентом України та продовжує виконувати свої обов’язки. Однак тезу, ніби Зеленський є нелегітимним, регулярно просувають російські медіа та пропагандисти. 

Уперше повідомлення про опитування поширювали анонімні російські телеграм-канали. 14 листопада бланки з питаннями опублікував телеграм-канал «Кот Костян — официальный канал». У дописі вказали, мовляв, вказані анкети розіслали працівникам держустанов. Пізніше інші російські ресурси вказали, мовляв, ці бланки отримали держслужбовці у Харківській області. Ймовірно, у такий спосіб пропагандисти намагались надати більшої реалістичності заяві, вказавши конкретний регіон, куди надіслали питання. 

Водночас опитування щодо оцінки діяльності президента та можливих кандидатів у президенти стосується усіх українців, а не лише держслужбовців. Таке анкетування лише серед посадовців не відображає думку всіх громадян України.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний