ФЕЙК: Польща планує окупувати Україну за допомогою миротворчого контингенту

ФЕЙК: Польща планує окупувати Україну за допомогою миротворчого контингенту

29 Листопада 2022
FacebookTwitterTelegram
458

Перевірка фейків у рамках партнерства з Meta

У мережі поширюють інформацію, ніби Польща планує окупувати частину України, ввівши на її територію миротворчий контингент. Автори публікації зазначають, що закон про особливий статус поляків в Україні перетворить миротворчий контингент на орган контролю, який зможе встановлювати свої порядки в державі. І стверджують, що нещодавній інцидент з уламками ракети, які впали у польському селі Пшеводуві, стануть приводом для введення польських військ на територію України.

Утім, ці заяви неправдиві.

16 березня міністр оборони Польщі Маріуш Блащак на зустрічі міністрів оборони НАТО в Брюсселі презентував проєкт створення миротворчої місії в Україні. Утім, контингент мав складатися не лише з поляків, а й із представників різних країн-членів НАТО. І цей проєкт не передбачав окупацію українських територій. Речник польського уряду Пьотр Мюллер заявляв, що місія не буде вступати у безпосередній конфлікт із росією. «Вона має бути встановлена в тих місцях, які зараз не зайняті Росією, щоб надіслати чіткий сигнал, що ми не згодні з воєнними злочинами», — стверджував він.

Проте генеральний секретар альянсу Єнс Столтенберг відповів, що блок не буде відправляти миротворчий контингент в Україну. «Але ми також чітко дали зрозуміти, що не надсилатимемо війська на землю або літаки НАТО в повітря. Ми це робимо, тому що ми несемо відповідальність за те, щоб цей конфлікт не вийшов за межі України. Це спричинить ще більше страждань, ще більше смертей, ще більше руйнувань»,повідомив Столтенберг.

Надалі заяв щодо розміщення миротворчої місії польська сторона не робила. Керівник Офісу Президента України тоді зазначив, що після пропозиції Польщі в мережі з новою силою почали поширювати фейки, нібито керівництво Республіки прагне окупувати частину українських територій.

Також варто зазначити, що у законі «Про встановлення правових та соціальних гарантій для громадян Республіки Польща, які перебувають на території України» немає пункту, який надає можливість полякам обіймати державні посади в Україні. Згідно з документом, громадяни Польщі можуть перебувати на території України впродовж 18 місяців, а також мають право на працевлаштування без спеціального дозволу на застосування праці іноземців, а також на здобуття освіти, соціальні виплати, медичне обслуговування на правах громадян України.

Твердження про падіння ракети, яка спровокує введення польських військ на територію України, також неправдиве. 15 листопада росія здійснила чергову масовану атаку по об’єктах української інфраструктури. У цей день ракета влучила у польське село Пшевудов, у результаті двоє людей загинули. Президент Польщі Анджей Дуда заявив, що ракета могла бути запущена українською стороною для захисту від російських ракет. «Україна захищалася, що є зрозумілим. Зрозумілим є запуск ракет, завданням яких було збити російські. Це дуже сильна боротьба, спричинена Росією. Вся провина за вчорашнє зіткнення повністю лежить на російській стороні», — заявив очільник Польщі. Про введення польських військ на територію України не йшлося.

Російські ЗМІ неодноразово поширювали неправдиві заяви, ніби Польща прагне окупувати Україну. Раніше ми спростовували фейки, ніби Зеленський анонсував підписання закону про асоціацію Польщі та Львівської області, а Польща отримала право видавати паспорти громадянам України.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний