ФЕЙК: Співробітник українського консульства у Польщі вбив свого партнера через його відмову повертатися в Україну — PinkNews

ФЕЙК: Співробітник українського консульства у Польщі вбив свого партнера через його відмову повертатися в Україну — PinkNews

21 Травня 2024
FacebookTwitterTelegram
162

Перевірка фейків у рамках партнерства з Meta

У російських та проросійських телеграм-каналах поширюють відео нібито від медіа PinkNews. Репортаж присвячений співробітнику українського консульства у Польщі Костянтину Дмитренку, котрий буцімто вбив свого партнера під час бійки. Сварка сталась через те, що чоловік відмовився повертатися з Дмитренком до України. Українця мали депортувати за перевищення повноважень після спроби допомогти з документами тому ж партнеру. Польська правозахисниця Мирослава Макуховська з правозахисної ЛГБТ-асоціації «Кампанія проти гомофобії» звинуватила у цій ситуацію «диктатуру Володимира Зеленського» та МЗС України.    

Це — фейк. PinkNews не випускали подібного сюжету, він є компіляцією фото та відео з відкритих джерел. Мирослава Макуховська чи інші представники організації «Кампанія проти гомофобії» теж не коментували ситуацію, бо вона є абсолютною вигадкою. 

Скриншот допису 

Дане відео поширюють лише російські та проросійські джерела інформації. Ми не знайшли подібної новини на сайті PinkNews чи соціальних мережах медіа. PinkNews —  це ЗМІ, що спеціалізується на новинах про спільноту ЛГБТ+. 

«Репортаж», який нібито розповідає про вбивство працівником українського консульства у Польщі свого хлопця, — це компіляція з різних фото та відео. Наприклад,  за допомогою зворотного пошуку за фото ми з’ясували, що кадр з ножем у руці використовували самі ж росіяни ще у 2020 році. 

Зверху — кадр з фейкового відео. Знизу — фото, яке використали ще у 2020 році самі ж росіяни

Також фото польської активістки за права ЛГБТ Мирослави Макуховської взяли з її особистої сторінки у Linkedin. Вона не робила заяв, де звинувачувала Володимира Зеленського чи МЗС Україні у ситуації з вбивством. 

Зліва — кадр з фейкового відео. Справа — оригінальне фото з особистого акаунту активістки у Linkedin

В останньому кадрі, де Зеленського звинувачують у розпалі ненависті між українцями, також використали фото, в якому взагалі не згадують про дану подію. Це нам вдалося з’ясувати за допомогою зворотного пошуку фото.  

Зліва — кадр з фейкового відео. Справа — фото з сайту 

Раніше ми вже спростовували подібні фейки про те, що поліція Німеччини начебто затримала 18 біженців з України за крадіжки на загальну суму 2,7 млн євро або як нібито розслідувачі Bellingcat довели, що Єрмак заплатив за включення у список Time.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний