ФЕЙК: Трейлер українського фільму жахів «Воєнком»

ФЕЙК: Трейлер українського фільму жахів «Воєнком»

30 Листопада 2023
FacebookTwitterTelegram
98

Перевірка фейків у рамках партнерства з Meta

У мережі поширюють відео, яке нібито є трейлером до фільму жахів «Воєнком» від студії «Квартал 95». У ньому показують, як пара зупиняється у старому та покинутому будинку. Дівчині починають снитися жахи, де вона бачить мертвого коханого у формі ЗСУ. Потім вже хлопець шукає кохану. Під час цього він бачить надпис кров’ю «Контрнаступ». Через секунду його затягує у темноту створіння з головою свині та у формі ЗСУ. 

У трейлері знімався російський актор Роман Макаров. Пізніше російська пропагандистка Маргаріта Сімоньян заявила, що це її команда створила відео до вигаданого фільму «Воєнком».

Скриншот допису

За допомогою пошуку «PimEyes» нам вдалося ідентифікувати актора з трейлера — це росіянин Роман Макаров. 

Зліва — кадр з відео. Справа — фото Романа Макарова

Пізніше після публікації даного відео головна редакторка «Russia Today» Маргаріта Сімоньян 17 жовтня 2023 року заявила, що її команда створила трейлер до вигаданого фільму «Воєнком». Українські медіа та студія «Квартал 95» не повідомляли про вихід подібного фільму в Україні.  

Раніше ми вже спростували фейки про те, що Олександр Усик розказав, як намагався втекти на фронт, Зеленський наказав покинути Авдіївку, а у Батумі до берега прибило тіло мертвого військовослужбовця ЗСУ.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний