ФЕЙК: У Франції спаплюжили 20-метровий прапор України

ФЕЙК: У Франції спаплюжили 20-метровий прапор України

27 Березня 2024
FacebookTwitterTelegram
271

Перевірка фейків у рамках партнерства з Meta

У мережі поширюють фото жінок, які тримають великий синьо-жовтий прапор. Зазначається, що воно зроблене під час мітингу організації «Марсель-Одеса» на сходах до станції вокзалу Сен-Шарль у Марселі (Франція). У дописах під світлиною стверджують, нібито акція обурила місцевих жителів, які почали топтати та інакше паплюжити український прапор. «Мабуть, французам українці вже сильно набридли, якщо вони готові так чинити з “державним” прапором», — коментують пропагандисти.

Утім, це —  фейк. Немає жодної інформації про подібний інцидент під час акції.

Скриншот допису

На офіційній сторінці французько-української асоціації «Марсель-Одеса» у фейсбуці ми знайшли світлину, яку використали у своїй новині пропагандисти. У підписі до неї голова спілки Наталія Добрянська звітує про проведену акцію та зазначає, що одесити люблять   сходи до станції Сен-Шарль, тому що вони нагадують їм Потьомкінські сходи в Одесі. Проте ні в підписі до фотографії, ні в коментарях до допису немає жодної згадки про інцидент з паплюженням прапора. 

Скриншот допису асоціації «Марсель-Одеса»

Пропагандисти не додають до своїх дописів світлини спаплюженого прапора чи фото- або відеоматеріалів із самого моменту конфронтації. Ні в українських, ні у французьких ЗМІ немає інформації про подібні інциденти під час акції. На світлині, яку поширюють пропагандисти, відсутні ознаки невдоволення місцевих мешканців.

Поширенням подібних фейків російські пропагандисти намагаються створити ілюзію, що світ втомився від українських біженців та України загалом. Раніше ми вже спростовували фейки про те, що у Польщі зростає масове невдоволення біженцями з України, а громадяни Німеччини виступають за їх примусову екстрадицію.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний