ФЕЙК: У вакцинованого чоловіка дістають чип із руки

ФЕЙК: У вакцинованого чоловіка дістають чип із руки

30 Вересня 2021
FacebookTwitterTelegram
735

Перевірка фейків у рамках партнерства з Facebook

У мережі поширюють відео, на якому чоловіку з місця введення вакцини нібито дістають чип. Наприкінці відео чоловік знімає витягнутий предмет крупним планом та говорить, ніби це чип, голоси на фоні сміються. “Ось, що там магнітило! Це не смішно — це дуже сумно!”, — коментують користувачі Facebook. Фейки про те, що до місця щеплення притягуються магніти, VoxCheck уже спростовував раніше. 

Вакцини від COVID-19 не містять металів або мікрочипів, які могли б притягувати магніт. 

Наприклад, вакцини від виробників Pfizer-BioNTech та Moderna містять у собі мРНК, ліпіди, солі, речовини для підтримки pH. Вакцина від виробника Johnson&Johnson містить модифікований аденовірус, амінокислоти, антиоксиданти, етанол, емульгатор, цукор та солі. Жоден із цих інгредієнтів не є металами, а отже, жоден з них не є магнітним.

Вакцина від Oxford-AstraZeneca містить подібні інгредієнти до тих, що й вакцина Johnson&Johnson, але містить консервант — хлорид магнію. Хоча магній є металом, він також немагнітний, як у своїй елементарній формі, так і у вигляді хлористо-магнієвої солі. 

Кадр із відео

Так званий “магніт”, який витягують із руки на відео, видно неозброєним оком, його без проблем дістають звичайним прибором. Тобто видно, що розміри предмета — куди більші за голку для ін’єкції, якою роблять щеплення. Зазвичай такі голки доставляють рідину через трубку товщиною меншою за пів міліметра. Тому вкрай малоймовірно, що предмет на відео міг поміститися в голку для щеплення і потрапити в тіло внаслідок вакцинації. 

VoxCheck уже неодноразово спростовував фейки про чипи у вакцинах, наприклад,  тут і тут.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний