ФЕЙК: Українкам пропонують роботу моделей у рекламі служби жінок у Силах оборони

ФЕЙК: Українкам пропонують роботу моделей у рекламі служби жінок у Силах оборони

7 Грудня 2023
FacebookTwitterTelegram
407

Перевірка фейків у рамках партнерства з Meta

Кремлівські телеграм-канали продовжують дискредитувати ЗСУ та заявляють, нібито українок заманюють до армії гарними картинками. Як «доказ» пропагандисти додають скриншот листування громадської організації «Українська Валькірія» з українкою. У переписці організація нібито пропонує жінці приїхати на полігон зробити декілька гарних фото для реклами служби жінок у Силах оборони.

Це — фейк. У громадській організації «Українська Валькірія» заперечили рекламу служби жінок в армії, а натомість повідомили, що проводять тренінги із самозахисту.

Скриншот допису

Ми звернулися за коментарем до громадської організації «Українська Валькірія». Нам відповіли, що це черговий російський фейк. Насправді організація проводить добровільні тренінги для жінок із самозахисту. Організація не підтримує фотосесії в такому стилі, а навпаки допомагає пораненим військовим.

До того ж на сторінці «Української Валькірії» в інстаграмі та фейсбуці немає жодних фото в стилі «ангелів Вікторії Сікрет» (жінок, які рекламують спідню білизну) та оголошень про службу жінок в армії.

Відповідь громадської організації «Українська Валькірія» на наш запит

У такий спосіб пропагандисти вкотре намагаються підкреслити, нібито українок будь-якими методами заохочують вступати до лав армії. Раніше ми неодноразово спростовували схожі фейки, нібито в ЗСУ натякнули, що невдовзі почнеться мобілізація жінок.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний