ФЕЙК: Українські націоналісти розстріляли колону біженців із Харкова

ФЕЙК: Українські націоналісти розстріляли колону біженців із Харкова

2 Березня 2022
FacebookTwitterTelegram
606

Перевірка фейків у рамках партнерства з Facebook

У Facebook поширюють інформацію, ніби «українські націоналісти» розстріляли колону біженців, яка їхала з Харкова ховатися у Святогірських горах. Їх начебто розстріляли в місті Ізюмі на шляху від Харкова до Святогірська. У дописах посилаються на пропагандистський ресурс «Донбасс Сегодня», який опублікував цю «новину» 28 лютого. 

Це неправда: напередодні автобуси з цивільними на ділянці траси Ізюм-Харків обстріляли російські військові. 

Скриншот допису у Facebook 

У публікації на «Донбасс Сегодня» не наводять жодних доказів, що це дійсно відбулося і що автобуси обстрілювала українська сторона. Єдине джерело — маловідомий «блогер Олександр Мединський». Крім цього, у публікації навіть не вказують дату. 

Насправді за два дні до цього, 26 лютого, на ділянці траси Ізюм-Харків автобуси з цивільними обстріляли російські військові. 5 людей загинуло, 6 було поранено, усі — жителі Торецької громади. Вони перебували в рейсовому автобусі, який потрапив під обстріл російських окупаційних військ в районі села Волохів Яр Ізюмського району Харківської області. Про це повідомив голова Донецької обласної військової адміністрації Павло Кириленко. Ймовірно, саме цей злочин пропагандисти хотіли приписати українським військовим. 

Для сильнішої емоційної реакції постраждалих називають «біженцями». Але примітно, що Святогірськ — місто на півночі Донецької області. Нелогічно, що цивільні виїжджають з-під обстрілів у Харкові не в західному напрямку, куди спрямовано більшість евакуаційних рейсів та де ситуація менш загрозлива (станом на 2 березня), а ближче до лінії розмежування в зоні ООС.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний