Перевірка фейків у рамках партнерства з Facebook
У Facebook поширюють дописи про те, що «українські радикали» (вони ж так звані «нацбати» — «націоналістичні батальйони») відкрили вогонь по мирних жителях Волновахи, які намагалися покинути місто. У дописах посилаються на так званий «Штаб територіальної оборони ДНР» та пропагандистський сайт «Донбасс Сегодня».
Це неправда.
Скриншот — пропагандистський ресурс «Донбасс Сегодня»
По-перше, цивільних із Волновахи вивозить місцева українська влада. Тож немає жодної логіки в тому, аби українські військові обстрілювали самих себе та цивільних, яких евакуюють.
Начальник Донецької обласної військової адміністрації Павло Кириленко 1 березня повідомив, що з початку російського вторгнення із Волновахи та частково Волноваського району евакуювали 496 людей.
«Зазначу, що російські війська рівняють Волноваху із землею вже п’ятий день поспіль. У місті немає води, електрики, газу. Люди сидять у підвалах. Окупанти не дають можливості вивезти їх зеленим гуманітарним коридором. Використовуємо будь-яку можливість, щоб допомогти людям», — написав Кириленко у Facebook.
По-друге, за день до цього, 28 лютого, якраз російські окупанти обстріляли «Градами» евакуаційний транспорт, яким мали вивезти людей.
По-третє, до межі гуманітарної катастрофи Волноваху довели окупанти. Вони безперервно обстрілювали місто кілька днів поспіль та не надавали «зелений коридор» навіть для того, щоб завезти гуманітарну допомогу, медикаменти, продукти, воду та евакуювати жителів.
«Волноваха на межі гуманітарної катастрофи. Російська армія бомбить місто вже другу добу поспіль, рівняючи його із землею. Від обстрілів окупантів масово постраждали приватні та багатоквартирні будинки, об’єкти інфраструктури, лікарня (російський снаряд влучив у ЛОР відділення та жіночу консультацію). Люди постійно перебувають у підвалах. Місто фактично заблоковане ворогом: неможливо провести евакуацію населення чи бодай завести людям хліба і води. Немає електрики і можливості її відновити», — 27 лютого повідомив Павло Кириленко.
Місцеві кілька днів просили про допомогу, щоб не загинути від голоду та бомбардувань з боку Росії.
Достовірну інформацію про хід війни можна дізнатися в наступних джерелах:
Застереження
Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний