ФЕЙК: Уряд запровадив «чорну зону» карантину в Україні

ФЕЙК: Уряд запровадив «чорну зону» карантину в Україні

24 Травня 2021
FacebookTwitterTelegram
720

Перевірка фейків у рамках партнерства з Facebook

У мережі поширюють інформацію про те, що Уряд нібито офіційно прийняв рішення запровадити «чорну зону» карантину в Україні чи то з 19 квітня 2021 року, чи то з 5 травня 2021 року. Додають, що начебто заборони «чорної зони» будуть ідентичні до заборон, які були у період локдауну: у ВНЗ та школах буде дистанційне навчання, а  ресторани і кафе будуть зачинені.

Скриншот допису

Утім, це — фейк. Кабінет Міністрів України та МОЗ не робили заяв щодо введення «чорної зони» епідемічної небезпеки в Україні. Фейк про так звану «чорну зону» з’явився ще у листопаді 2020 року і циркулює досі. Максим Степанов тоді заявляв, що введення «чорних зон» не розглядають. 

Зустрічаючи дописи подібного характеру, перевірте, чи публікувалося вказане у дописі рішення або документ на офіційних сайтах Кабміну, МОЗ чи інших органів влади. 

Згідно з постановою Кабінету Міністрів України від 9 грудня 2020 року залежно від епідемічної ситуації в регіоні або районі чи місті обласного значення може бути встановлений «зелений», «жовтий», «помаранчевий» або «червоний» рівень епідемічної небезпеки поширення COVID-19.

«Жовтий», «помаранчевий» або «червоний» рівень епідемічної небезпеки встановлюється на території регіону, у якому наявне значне поширення COVID-19. «Зелений» рівень дозволяє переглянути підходи до протиепідемічних обмежень у сторону пом’якшення.

Із 24 лютого 2021 року Україна повернулася до адаптивного карантину – поділу на «зелену», «жовту», «помаранчеву» та «червону» зони відповідно до рівня епідемічної небезпеки. МОЗ щодня оновлює ознаки для визначення регіону із значним поширенням COVID-19. 

Отже, про встановлення «чорної зони» карантину не йдеться, бо такої не існує. 

Ми неодноразово спростовували фейки подібного характеру. Зазвичай, їх автори використовують клікбейтні заголовки, які містять емоційно-забарвлену лексику, наприклад, «стосується кожного українця», «офіційно», «термінова новина» тощо. Також в подібних дописах апелюють до нібито офіційних повідомлень від органів влади. 

Варто зазначити, що часто мета подібних публікацій не донесення інформації, а збільшення підписників Телеграм-каналів обманним шляхом. Із цією метою, щоб дізнатися більше інформації на тему новини, закликають перейти за посиланням – у шапці профілю, якщо це в Instagram, та посиланням у дописі, якщо це Facebook.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний