ФЕЙК: В Одесі трьох співробітників ТЦК знайшли мертвими

ФЕЙК: В Одесі трьох співробітників ТЦК знайшли мертвими

31 Травня 2024
FacebookTwitterTelegram
362

Перевірка фейків у рамках партнерства з Meta

У мережі поширюють інформацію, нібито в Одесі трьох співробітників ТЦК знайшли мертвими – за словами автора відео, вони побили громадянина України та затягнули його до авто. Згодом, коли чоловік отямився, він буцімто убив військовослужбовців. 

Утім, це фейк. Автор відео систематично поширює фейки про Україну та не надає жодних доказів вказаній інформації.

Скриншот публікації

За ключовими словами у тіктоці можна знайти оригінальне відео в акаунті користувача «moritsmark». Чоловік уже не вперше поширює фейки про мобілізацію: стверджує, що мобілізаційний вік «от-от понизять» до 18 років, додаючи, що «бронювання від мобілізації отримають стриптизери», називає процес мобілізації «утилізацією населення», а також звинувачує голову Харківської облдержадміністрації Олега Синєгубова у купівлі нерухомості у Дубаї – фейк, який ми вже спростовували раніше.

Публікацій про трьох загиблих працівників ТЦК немає у надійних українських або західних ЗМІ. На сайті та у соцмережах Головного управління Нацполіції в Одеській області та на сторінці Одеської обласної прокуратури також немає подібної інформації. Автор відео стверджує, що новиною з ним буцімто поділився підписник, родич якого працює у поліції, однак він не наводить жодних деталей, за якими можна підтвердити правдивість цих слів.

В Україні не було випадків убивства працівників ТЦК, принаймні про це немає інформації в українських ЗМІ чи правоохоронних органів.. Однак є дані, що у травні 2024 року мешканець Дніпропетровщини скоїв замах на вбивство щодо працівника ТЦК. За даними слідства, співробітники районного ТЦК зупинили підозрюваного для перевірки документів у місті Синельникове. Чоловік раптово дістав ніж та поранив одного із них. Вказаний випадок не приховували та не замовчували.

Подібними заявами російська пропаганда намагається зірвати мобілізацію в Україні. Раніше ми писали про схожі фейки за участі ТЦК: територіальні центри комплектування нібито починають мобілізацію жінок з жовтня 2024 року, співробітники ТЦК ходитимуть по домівках вночі, а українцям за кордоном надсилатимуть електронні повістки.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний