ФЕЙК: В Україні на війну вербують жінок з хімічною освітою для підготовки «провокацій»

ФЕЙК: В Україні на війну вербують жінок з хімічною освітою для підготовки «провокацій»

21 Квітня 2023
FacebookTwitterTelegram
261

Перевірка фейків у рамках партнерства з Meta

Російські медіа цитують кремлівського ставленика народної міліції в так званій «лнр» про те, що в Україні на війну нібито вербують жінок, які мають освіту у сфері хімії, біології чи ветеринарної медицини. У публікації додають, що у такий спосіб Україна готується до «провокацій» із хімічною зброєю.

Це — фейк. Немає жодних переконливих доказів, що до ЗСУ набирають жінок для підготовки «провокацій» із хімічною зброєю.

7 жовтня 2022 року Верховна Рада ухвалила законопроєкт № 6482 «Про добровільний порядок взяття жінок на військовий облік військовозобов’язаних». Згідно з переліком професій від Міноборони, жінки, які мають зазначені спеціальності та придатні за станом здоров’я до служби, можуть за власним бажанням стати на військовий облік. Зокрема серед професій є напрямки хімії та біології. Лише жінки з медичною освітою мають обов’язково ставати на військовий облік, але це положення почне діяти з 2026 року. 

Наразі вступити до лав ЗСУ можна двома способами — мобілізація, яка поширюється лише на чоловіків старше 18 років, та добровільне підписання контракту про службу у війську.  

У відкритих джерелах немає підтверджень, що до ЗСУ масово набирають жінок для здійснення «хімічних провокацій».

Міжнародні партнери України вже неодноразово спростовували російські заяви про використання Україною хімічної зброї. До прикладу, влітку 2022 року 52 країни-члени Організації із заборони хімічної зброї (ОЗХЗ) видали спільну заяву, у якій засудили російську брехню.  Крім того, країни-члени ОЗХЗ підкреслили, що Україна дотримується Женевської конвенції та не застосовує хімічну зброю. У грудні 2022 року постійний представник США в ОЗХЗ зазначив, що немає підтвердження використання хімічної зброї Україною. Ми також спростовували численні фейки росіян про нібито використання Україною хімічної зброї.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний