ФЕЙК: Вірус SARS-CoV-2 штучний, а вакцина – це лише пропаганда | VoxUkraine

ФЕЙК: Вірус SARS-CoV-2 штучний, а вакцина – це лише пропаганда

31 Серпня 2020
FacebookTwitterTelegram
1983

Перевірка фейків у рамках партнерства з Facebook

У соціальних мережах поширюють відео-інтерв’ю з колишнім болгарським політиком Пламеном Пасковим. У відео він розповідає, що вірус Sars-Cov-2 створений штучно, вакцина – це лише пропаганда, а все це – реалізація плану по скороченню населення ще з 1970-х рр.

Деякі з наведених у відео тез були хибними. Далі – їх спростування

«Вот этот новый вирус Sars-Cov-2, который нам преподносят как якобы новый, есть в разработке, назовем это в грубой форме там латинский термин штрих-кодами, да 320 страниц можно его публиковать в PDF формате или в GPG, где указано, что зарегистрирован новый штамм Sars-Cov 2004 и приобрели если я не знаю, как правильно терминологически сказать, ну типа и организация какая это зарегистрировала получила документы 2010 год». (11:53-12:16)

Спікер намагається сказати, що коронавірус – штучний. Так само начебто штучними були віруси MERS і SARS. Утім, це не так.

Дослідження вірусу MERS-Cov показали, що він найімовірніше виник у кажанів і передався верблюдам до того, як набув здатності передаватися людині. Вірус SARS-Cov також найімовірніше має природне походження. Про це говорить низка досліджень та  CDC, ВООЗ.

Так само і з вірусом SARS-CoV-2. Більшість вчених, а також ВООЗ схиляються до думки, що вірус виник внаслідок природної мутації і перейшов до людей від тварин. Це підтверджують і новіші дослідження зразків нового коронавірусу. 

Подібні заяви ми спростовували тут і тут

«Раз нам говорят из телевизионного приемника мол вот будет вакцина и тогда мы распрощаемся с этими мерами ограничения. То это чистая пропаганда. Самое главное, что нам говорят, что будет сделана вакцина от COVID-19, коронавируса Sars-Cov-2. При этом мы вообще не знаем, то что будет внутри – это действительно то заявленное? Есть ли вообще диагноз который 100% доказывает, что есть наличие вот этого вируса». (22:33-22:59)

 «Никто в своей стране не может проверить вот эти тесты и что именно определяют. Они определяют наличее каких-то диких грибних вирусов, они определяют наличее каких-то коронавирусов, они определяют какие-то другие компоненты, чтобы накачать статистику якобы с положительными пробами, чтобы выдавать это потом как зараженные?» (23:49-24:15)

«Если это вообще на самом деле, то вакцина будет от чего? От того чего нет?» (29:26-29:29)

По-перше, тестування на наявність в організмі нового коронавірусу є. ПЛР-тест визначає наявність ДНК або РНК конкретного вірусу, тобто його генетичний матеріал. Саме це дозволяє відрізнити SARS-CoV-2 від інших вірусів. Детально про те, як працює метод полімеразної ланцюгової реакції ми розповідали у цьому відео. Подібні неправдиві твердження про ПЛР-тестування ми спростовували тут, тут і тут.

По-друге, вірус SARS-CoV-2 – справжній. Національний інститут алергії та інфекційних хвороб США публікував світлини з-під мікроскопу із зображенням нового коронавірусу SARS-CoV-2. Наразі вони у відкритому доступі

Так само реальною є і пандемія коронавірусу. Про пандемію COVID-19 ВООЗ оголосила 11 березня, коли у світі було понад 118 тисяч підтверджених випадків захворювання та понад 4 тисячі смертей. Вже на початку літа – 9 червня, коли вперше вийшло це відео – у світі було понад 7 млн випадків та більше 404 тис. смертей. На 28 серпня у світі 24,2 млн випадків та понад 827 тис. смертей.

По-третє, вакцинація необхідна. Масове поширення вірусу за відсутності вакцини та ефективних ліків спричиняє значну кількість жертв. Крім цього, існує можливість повторного зараження людей, які вже перехворіли COVID-19. Вакцина ж здатна забезпечити стійкий імунітет від нового коронавірусу і стримати його поширення.

До того ж  вакцина від нового коронавірусу буде безпечною та ефективною. Перед початком виробництва вакцини проходять кілька етапів випробувань. Тобто, неефективну та небезпечну вакцину просто не допустять у виробництво. 

Етапи випробувань вакцини ми вже описували тут.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний