ФЕЙК: Внаслідок російського ракетного удару по Полтаві 3 вересня загинуло до 700 українських військових — українські джерела

ФЕЙК: Внаслідок російського ракетного удару по Полтаві 3 вересня загинуло до 700 українських військових — українські джерела

13 Вересня 2024
FacebookTwitterTelegram
566

Перевірка фейків у рамках партнерства з Meta

Російські телеграм-канали поширюють інформацію про те, що начебто внаслідок ракетного удару рф по Військовому інституту телекомунікацій та інформатизації у Полтаві кількість жертв складає 600-700 військових вбитими. Це підтверджують неназвані українські джерела. Удар начебто трапився під час шикування особового складу. 

Це фейк. Унаслідок російського ракетного удару справді загинули люди, проте наразі офіційно відомо про 55 загиблих, а не 600 чи 700. Атака відбулася не під час шикування. Інформацію про 600 постраждалих поширив Ігор Мосійчук, який є ненадійним джерелом та неодноразово поширював фейки, проросійські наративи. 

Скриншот допису

3 вересня 2024 року російські війська завдали ракетного удару по Інституту зв’язку у Полтаві. Міністерство оборони України вказує, що часовий проміжок між тривогою і прильотом був коротким та застав людей під час їхньої евакуації до бомбосховища. 

Також в соцмережах поширили чутки, що удар відбувся під час шикування. Насправді ж, кажуть у Міноборони, шикування того дня не було. Цю інформацію підтверджують свідки ракетного удару, начальник 179 навчального центру військ зв’язку у Полтаві Ігор Міцюк, а також членкиня комітету ВР з питань нацбезпеки, оборони та розвідки Соломія Бобровська.

У ДСНС України повідомили, що аварійно-рятувальні роботи на місці ракетного удару завершені. Загинуло 55 людей, 328 постраждали.

Російські телеграм-канали посилаються на українські джерела, проте не називають їх. Число у 600 озвучив екснардеп України Ігор Мосійчук. Хоча він згадує про 600 постраждалих та десятки загиблих, що теж не збігається з офіційними даними. 

Водночас Ігор Мосійчук не є надійним джерелом. — він вже був помічений у поширенні фейків та наративів російської пропаганди. Зокрема, Мосійчук просував тези про нелегітимність Зеленського, звинувачував у російському вторгненні українську владу,  стверджував, що війни можна було уникнути дипломатичним шляхом. Також поширював тезу, що після ратифікації Римського статуту Міжнародний кримінальний суд може засудити українських військових. Раніше ми спростовували інформацію від Мосійчука про те, що Офіс Президента готується до реєстрації Української Православної Церкви Константинопольського патріархату, до якої увійде Українська Православна Церква Московського патріархату після її заборони.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний