ФЕЙК: Воєнний стан в Україні не скасують після завершення війни — Андрій Єрмак

ФЕЙК: Воєнний стан в Україні не скасують після завершення війни — Андрій Єрмак

5 Квітня 2024
FacebookTwitterTelegram
526

Перевірка фейків у рамках партнерства з Meta

У мережі поширюють заяву, яку нібито сказав керівник Офісу Президента Андрій Єрмак: «Ми думаємо, що навіть після закінчення війни не можна відміняти воєнний стан. Хоча б  кілька років. Українці залишаться і будуть відбудовувати країну. До того ж наші люди вже звикли жити при закритих кордонах та інших обмеженнях — для них це більше не проблема». Про це Єрмак начебто повідомив в інтерв’ю виданню Politico.

Це — фейк. Андрій Єрмак не давав подібних коментарів жодному з українських або міжнародних видань.

Скриншот публікації

Насправді на жодній зі сторінок Politico у соціальних мережах та на сайті медіа не публікували актуальних інтерв’ю з Андрієм Єрмаком. Також ми не знайшли цитати Андрія Єрмака англійською в інших міжнародних ЗМІ. Деякі користувачі посилаються на українського блогера Юрія Романенка, який уже видалив свій допис та повідомив, що інформація неправдива.

24 лютого 2022 року після російського вторгнення Володимир Зеленський підписав указ про введення воєнного стану на 30 діб. Після цього воєнний стан в Україні продовжували через вторгнення та постійні обстріли. Зокрема 6 лютого 2024 року Верховна Рада проголосувала за продовження дії воєнного стану ще на 90 діб. Водночас воєнний стан може завершитися після закінчення строку, на який його встановили, або за рішенням президента за умови відсутності загрози нападу чи небезпеки в Україні.

Раніше ми вже спростовували неправдиві повідомлення, буцімто львів’яни вийшли на масовий мітинг проти Андрія Єрмака у 2024 році. Тоді росіяни використали старе відео та підставили аудіодоріжку з іншого запису.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний