ФОТОФЕЙК: «Дія» продає квитки на концерти «Вечірнього Кварталу»

ФОТОФЕЙК: «Дія» продає квитки на концерти «Вечірнього Кварталу»

29 Лютого 2024
FacebookTwitterTelegram
226

Перевірка фейків у рамках партнерства з Meta

У мережі поширюють скриншот повідомлення, яке нібито отримав один із користувачів застосунку «Дія». У сповіщенні пропонують придбати квитки на концерт «Вечірнього Кварталу» зі знижкою прямо у сервісі державних послуг. «Незабаром вона почне і повістки розсилати, а потім — і ховати», — коментують пропагандисти функціонал «Дії». 

Це — фотофейк. У застосунку «Дія» немає такої послуги.

Скриншот допису

Ми дослідили розділ «Розваги» державного сервісу «Дія» — єдину вкладку, у якій потенційно можливо було б придбати квитки на розважальний концерт. Наразі у розділі «Розваги» користувачеві доступні лише три послуги: перегляд телебачення, прослуховування радіо та гра «Армія дронів». 

Скриншот розділу «Розваги» мобільного застосунку сервісу «Дія» 

На офіційному сайті та в соціальних мережах сервісу також немає інформації про впровадження нової послуги. 

Крім того, скриншот із мобільного пристрою Apple, який поширюють пропагандисти, несправжній. Впадає в око те, що екран завузький — справжній дисплей ширший на будь-якій з існуючих моделей iPhone. У верхньому лівому кутку зазвичай вказаний мобільний оператор користувача, а не повідомляється, що він підключений до мережі Wi-Fi, оскільки на це вже вказує іконка у верхньому правому кутку екрана. День тижня і дата на пристрої iPhone завжди вирівняні по центру стосовно часу, а не зміщені вліво, як на пропагандистському скриншоті. Можна помітити, що слова «Середа» та «січня» написані різними шрифтами, що неприпустимо на справжньому мобільному девайсі Apple. 

Зліва скриншот пропагандистів із помилками, справа — справжній скриншот екрана на пристрої Apple

Інформація пропагандистів про те, що скоро у «Дії» почнуть розсилати повістки, також не відповідає дійсності. Міністр цифрової трансформації Михайло Федоров, відповідальний за розробку «Дії», неодноразово наголошував, що надсилати повістки через застосунок не будуть.

Поширенням подібних фейків агітпроп намагається підірвати довіру громадян до сервісу державних послуг. Раніше ми вже спростовували фейки, нібито українцям почали приходити повістки в «Дії».

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний