ФОТОФЕЙК: Фото ізраїльських військових з нацистським прапором

ФОТОФЕЙК: Фото ізраїльських військових з нацистським прапором

30 Жовтня 2023
FacebookTwitterTelegram
413

Перевірка фейків у рамках партнерства з Meta

У мережі поширюють фото, на якому військові тримають прапор Ізраїлю разом із прапором з нацистською символікою, натякаючи, що частина ізраїльських бійців є нацистами.

Утім, це фотофейк – на оригінальному знімку військові  тримають прапор ізраїльського патруля «Голани», а не нацистський прапор.

Скриншот допису

Через зворотний пошук зображень ми визначили, що оригінальне фото зробили у червні 2023 року, коли бійці Ізраїлю вперше взяли участь у військових навчаннях з назвою «Африканський лев» у Марокко. 

Оригінальна світлина

На необробленому фото видно, що бійці тримають жовто-зелений прапор патруля «Голани» з таким же підписом на прапорі на івриті. Також на відредагованій світлині помітно, що прапор з нацистською символікою ніхто не тримає, натомість він ніби левітує у повітрі.

Уперше фейкове зображення опублікували 8 жовтня 2023 року у телеграм-каналі «Українська Кривда». В описі каналу зазначають, що всі пости вигадані та зроблені для того, щоб «потішити авдиторію». Після публікації в сатиричному каналі фейкове фото масово поширилося в проросійських джерелах.

Раніше ми спростовували фейки про те, що Яценюк порівняв Зеленського з Гітлером, а поляки звинувачують українських біженців у проявах нацизму.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний