ФОТОФЕЙК: Мешканці Львова носять одяг зі свастикою

ФОТОФЕЙК: Мешканці Львова носять одяг зі свастикою

11 Червня 2024
FacebookTwitterTelegram
430

Перевірка фейків у рамках партнерства с Meta.

Російські пропагандисти поширюють фото, на якому жінка, нібито одягнена в футболку з нацистською свастикою, йде вулицями Львова. Фейкомети обґрунтовують цим тезу, що Україна начебто є нацистською державою.

Однак це – фотофейк. Світлину відредагували, на оригінальному знімку свастика на футболці у жінки відсутня.

Скриншот публікації 

За допомогою перевірки у сервісі FotoForensics, який підсвічує кольором області фото з різним рівнем стиснення (на них — можливі ознаки редагування), ми зʼясували, що свастика на футболку додана штучно.

Скриншоти перевірки світлини сервісом Fotoforensics

Угорі на фото можна помітити вивіски магазинів «Алхімік» та «Welfare». Пошукавши адреси цих магазинів на мапі Львова, ми визначили місце, де зробили фотографію — це проспект Свободи, 23.

Зліва — фото з мешканцями Львова, справа — скриншот із Google Maps 

За зворотним пошуком фото ми знайшли оригінальне зображення. На ньому можна побачити, що жінка одягнена у червону футболку без жодних символів.

Зліва — оригінальна світлина, справа — відредагована

Поширюючи дезінформацію про нацизм в Україні, росіяни намагаються дискредитувати українців та зменшити їхню міжнародну підтримку. VoxCheck неодноразово спростовував схожі фейки про «нацизм в Україні».

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний