ФОТОФЕЙК: Президента Польщі Анджея Дуду внесли до списку «Миротворець»

ФОТОФЕЙК: Президента Польщі Анджея Дуду внесли до списку «Миротворець»

29 Вересня 2023
FacebookTwitterTelegram
559

Перевірка фейків у рамках партнерства з Meta

У мережі поширюють новину про те, що президента Польщі Анджея Дуду внесли до бази «Миротворець» за участь в актах гуманітарної агресії проти України, сприяння російським окупантам та поширення роспропаганди.

Утім, це фотофейк – скриншот із нібито сайту «Миротворець» підроблений, Анджея Дуди немає у згаданому списку.

Скриншот допису

Сайт «Миротворець» створили у 2014 році. У ньому публікують відомості щодо осіб, яких однойменна організація, що керує сайтом, вважає ворогами України. До списку також потрапляють люди, чиї дії «мають ознаки злочинів проти національної безпеки України, миру, безпеки людини та міжнародного права».

Наразі у базі «Миротворець» немає Анджея Дуди. Пошук у вебархіві, що дозволяє переглянути попередні версії сайту, не дає результатів. Утім, якби президента Польщі справді внесли до списку, про це повідомили б надійні українські та світові медіа, однак жодне з них не опублікувало подібної новини. Центр протидії дезінформації при РНБО також спростував інформацію про внесення Анджея Дуди до бази «Миротворця».

Раніше ми спростовували російські фейки про те, що Польща створює польсько-литовсько-українські підрозділи для анексії заходу України, а поляки звинувачують українських біженців у проявах нацизму.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний