ФОТОФЕЙК: В одеському супермаркеті на дошку ганьби повісили фото Зеленського

ФОТОФЕЙК: В одеському супермаркеті на дошку ганьби повісили фото Зеленського

26 Березня 2024
FacebookTwitterTelegram
125

Перевірка фейків у рамках партнерства з Meta

У мережі поширюють інформацію, нібито в одеському супермаркеті на дошку ганьби разом з фото злодіїв під написом «Вони у нас крадуть!» повісили фото Президента України Володимира Зеленського.

Утім, це фотофейк. Про вказане зображення не писало жодне українське медіа, а першоджерелом фото є російський телеграм-канал.

Скриншот публікації

За пошуком за ключовими словами ми виявили, що першоджерелом фотографії є російський телеграм-канал. Водночас новину про нібито розміщення світлини Володимира Зеленського у супермаркеті не публікували в українських ЗМІ та соцмережах.

Фейкороби не вказали назву магазину, в якому буцімто знаходиться дошка ганьби, і відтак незрозуміло, чи вона дійсно існує і знаходиться в одному із супермаркетів Одеси. Синій колір дошки вказує на те, що вона може бути розміщена у мережі магазинів АТБ. Ми звернулися до представників вказаної мережі та отримали відповідь, що розміщення подібного фото в їхніх магазинах —  неможливе.

Російські пропагандисти вже не вперше використовують фотофейки для очорнення репутації Володимира Зеленського. Раніше ми вже спростовували фейки про те, що Зеленський запропонував зробити Україну новим штатом США замість Техасу, а жителі Нідерландів зобразили президента злочинцем на графіті.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний