До 204 випуску (номер випуску до аудиту — 197) Індексу реформ за період з 16 по 29 січня не потрапило жодної реформаторської регуляції.
Після активної роботи наприкінці року у січні влада взяла перерву. Це призвело до завмирання значення Індексу реформ на позначці у 0 балів з діапазону можливих значень від -5 до +5. Попередній випуск теж був бідний на реформи — одна постанова НБУ про Експортно-кредитне агентство змогла підняти Індекс лише до +0,2 бали, що значно нижче від бажаного темпу реформ.
Це вп’яте за історію Індексу він залишається на позначці 0. Ще двічі Індекс був нижче нуля (за результатами аудиту і перерахунку попередніх Індексів) — у 86 (-0,1) та 146 випусках (-0,4) — через постанову КМУ про перелік послуг, що становлять загальний економічний інтерес, куди потрапили і потенційно прибутові послуги (-0,5 бала) та рішення КСУ про неконституційність положень антикорупційного законодавства щодо декларування представниками державних органів доходів та майна (-4,5 бала).
Індекс реформ призначений надавати комплексну оцінку зусиллям влади України зі впровадження економічних реформ. Індекс базується на експертних оцінках змін у регуляторному середовищі за шістьма напрямками: державне управління, державні фінанси, монетарна система, бізнес середовище, енергетика, людський капітал.
Застереження
Автор не є співробітником, не консультує, не володіє акціями та не отримує фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний