ККД Депутата: Як депутати підтримують реформи | VoxUkraine

ККД Депутата: Як депутати підтримують реформи

3 Грудня 2017
FacebookTwitterTelegram
14587

Фундаментальна проблема Верховної Ради полягає в тому, що 80% українців їй не довіряють, а понад 90% не підтримують її діяльність. Для покращення цієї ситуації VoxUkraine розробив Індекс підтримки реформ (ІПР). Це інструмент для об’єктивної оцінки того, як депутати підтримували реформаторські закони.

На головній сторінці проекту “ККД депутата” ви бачите імена  чотирьохсот пятдесяти двох депутатів. Вони відсортовані за Індексом підтримки реформ. Вони відсортовані за Індексом підтримки реформ.  Очолив рейтинг Іван Спориш – він набрав 96%. Як була порахована ця цифра? Кожен закон оцінили експерти айморе від -5 до 5.  Загальна сума за всі позитивні реформаторські закони складає 416 балів. Іван Спориш проголосував за 228 прогресивних та 8 антиреформаторських законів, і таким чином отримав 400 балів (що становить 96% від максимуму).

Унікальність цього проекту полягає в тому, що це не просто рейтинг, а складна багатопараметрова база даних. Ви можете відфільтрувати депутатів за фракційною приналежністю чи його депутатським стажем. Також ви можете порівняти корисність депутатів, які пройшли за партійними списками або за мажоритарною системою. Крім того, можна подивитися розгорнуту інформацію про кожного депутата: його біографічну довідку, показник прогулів, депутатський стаж та дохід. Також можна побачити динаміку Індексу підтримки реформ за сесіями. Оскільки iMoRe рахується за кількома напрямками, є можливість проаналізувати “улюблені реформи” кожного депутата.

Через те, що не існує чітких критеріїв оцінки депутатів чи фракцій, на парламентських виборах голосують за лідерів партій та обіцянки, а не реальні досягнення чи програми на майбутнє. VoxUkraine реалізував цей проект з вашою допомогою, щоб на наступних виборах українці мали можливість зробити більш свідомий вибір.