КОНСПІРОЛОГІЯ: «Сімпсони» передбачили перемогу Камали Гарріс на президентських виборах

КОНСПІРОЛОГІЯ: «Сімпсони» передбачили перемогу Камали Гарріс на президентських виборах

31 Липня 2024
FacebookTwitterTelegram
775

Перевірка фейків у рамках партнерства з Meta

У соціальних мережах, зокрема у Threads, поширюють скриншоти із мультфільму «Сімпсони» за 2000 рік, де одна з головних героїнь — Ліза Сімпсон — стає президенткою США у 2030 році. На фото можна побачити, що Ліза має такий самий фіолетовий костюм та прикраси, як і Камала Гарріс. Зважаючи на цю схожість, користувачі роблять висновок, що «Сімпсони» передбачили перемогу Камали Гарріс на майбутніх президентських виборах.

Насправді це конспірологічна теорія. У самому мультфільмі немає згадок про Камалу Гарріс. Фіолетовий колір в одязі використовували американські борчині за права жінок ще на початку 20 століття. До того ж фіолетові костюми, окрім Гарріс, вдягали Джилл Байден та Гілларі Клінтон. 

Скриншот публікації

У 17 епізоді 11 сезону «Сімпсонів» «Барт у майбутньому», який випустили у 2000 році, справді показано, як головна героїня — Ліза —  стає президенткою США. На ній дійсно схожий фіолетовий костюм та прикраси, як на Камалі Гарріс під час її присяги як віцепрезидентки у 2021 році. Однак у мультфільмі нічого не згадують про Камалу Гарріс.

Камала Гарріс складає присягу віцепрезидентки США у 2021 році. Джерело: CNN

Одяг фіолетового кольору має символічне значення для американських жінок у політиці. Ще з 1900-х років одяг цього кольору носили учасниці руху за права жінок під час демонстрацій як символ вірності, непохитної відданості меті та стійкості. Крім того, фіолетовий складається із червоного та синього, які у США асоціюються із двома основними партіями — Демократичною (синій) і Республіканською (червоний). Зрештою вони зливаються в один — фіолетовий і в такий спосіб демонструють єдність. Тобто в «Сімпсонах» використали колір єдності, який жінки не раз використовували в одязі під час важливих подій.

Окрім Камали Гарріс, одяг фіолетового кольору також вдягала дружина експрезидента США Біла Клінтона — Гілларі Клінтон та перша леді США — Джилл Байден. Раніше Гілларі Клінтон підтверджувала, що була одягнена у фіолетовий, оскільки хотіла закликати людей об’єднатися.

Гілларі Клінтон у фіолетовому костюмі на інавгурації Джо Байдена у 2021 році. Джерело: USA Today

Намисто з перлин на Камалі Гарріс також має певне символічне значення. Під час навчання в Університеті Говарда вона входила до жіночої спільноти темношкірих жінок «Альфа Каппа Альфа». Після вступу до організації, кожній новій членкині видається намисто з 20 перлин. Воно, за словами директорки «Альфа Каппа Альфа» Гленди Гловер, символізує вишуканість, мудрість та солідарність між учасницями. Тож найімовірніше, Гарріс хотіла продемонструвати прихильність до організації, адже попри завершення навчання, підтримує товариство. 

Також варто вказати, що попри підтримку Камали Гарріс зі сторони Джо Байдена, офіційно вона ще не є кандидаткою у президенти. 19-22 серпня 2024 року в Чикаго пройде Національний з’їзд Демократичної партії, на якому й оберуть кандидата замість Джо Байдена, який раніше зняв свою кандидатуру. Лише після голосування делегатів партії Камала Гарріс зможе офіційно стати кандидаткою на пост президента США.

Конспірологічні теорії навколо мультику «Сімпсони» поширюють не вперше. У попередніх матеріалах ми вже спростовували фейки, нібито мультфільм передбачив землетрус у Туреччині, дату відновлення СРСР та війну в Сирії.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний