Перевірка фейків у рамках партнерства з Meta
Російські телеграм-канали та медіа поширюють кадри з мультфільму «Сімпсони», де нібито передбачили катастрофу з підводним апаратом «Титан».
Занурення батискафів та непередбачувана ситуація під водою — це єдині збіги між мультфільмом та реальною подією. Решта подій в епізоді «Сімпсонів» та реальному зануренні підводного апарата «Титан» повністю відрізняються.
Скриншот допису
Пошуком за ключовими словами англійською мовою «Сімпсонів» та батискаф нам вдалося знайти статтю «Daily Mail», де писали про «пророчий» епізод та підводний апарат. Події, які нібито прогнозують аварію батискафа «Титан», у «Сімпсонах» зображені у 10 епізоді 17 сезону мультсеріалу під назвою «Справжній батько Гомера».
Ресурс Media Bias/Fact Check, який агрегує оцінки незалежних фактчекерів мережі IFCN, оцінює публікації видання Daily Mail як упереджені й сумнівні. До прикладу, дане медіа опублікувало маніпулятивний матеріал, де британці нібито виступають проти надання фінансової підтримки України.
У цьому епізоді є момент, де головний герой Гомер Сімпсон разом зі своїм нібито справжнім батьком у батискафах спускаються на дно океану для пошуку загублених скарбів із затонулого корабля. На дні все йде не за планом і Гомер застрягає в рифі. У його батискафі закінчується кисень, він майже помирає, але в останній момент його рятують. Цей епізод у російських телеграм-каналах та медіа вважають «пророчими».
У мультфільмі та реальності збігається лише сама подія з зануренням батискафів та непередбачувана ситуація на дні океану. Решта подій різні.
По-перше, відрізняються кілька деталей: у мультфільмі Гомер шукав старе дерев’яне судно зі скарбами, а в реальності команда «Титана» відправилася в туристичну подорож до відомого «Титаніка».
Також відрізняється кількість учасників. У мультсеріалі був лише Гомер та мисливець за підводними скарбами Мейсон Фербенкс. На «Титані» було 5 людей.
Фінал подій також різний. У «Сімпсонах» Гомера врятували, а підводний апарат «Титан» вибухнув біля «Титаніка», його уламки знайшли на дні.
Занурення та дослідження океану за допомогою батискафів відбувається давно. У 1960 році пілотований підводний апарат «Трієст» спустили в Маріанську впадину. Також за допомогою батискафів відзняли рештки затонулого «Титаніка» ще у 1986 році. Ці події могли надихнути творчу команду «Сімпсонів».
Раніше VoxCheck писав про конспірологічну теорію, де «Сімпсони» передбачили дату відновлення СРСР та війну в Сирії. Також ми спростовували те, що у мультфільмі передбачили землетрус у Туреччині.
Застереження
Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний