КОНСПІРОЛОГІЯ: Уряди країн під керівництвом Клауса Шваба впроваджують інновації заради контролю населення

КОНСПІРОЛОГІЯ: Уряди країн під керівництвом Клауса Шваба впроваджують інновації заради контролю населення

30 Листопада 2023
FacebookTwitterTelegram
591

Перевірка фейків у рамках партнерства з Meta

У мережі поширюють відео Остапа Стахіва, у якому він аналізує промову Клауса Шваба нібито на Всесвітньому економічному форумі. Стахів зокрема стверджує, що:

  • «Йде мова про керовані країни повністю: камери, спостереження, ідентифікація обличчя»;
  • «В Україні — недододаток «Дія» — пілотний проєкт для Європи і світу, на нас як на мишках тренуються».

Утім, Остап Стахів неправильно трактує цитати. Клаус Шваб не говорив про контроль населення.

Скриншот допису

Остап Стахів на відео аналізує інновації, анонсовані 10 лютого 2014 року на Світовому урядовому саміті в Дубаї, а не на Всесвітньому економічному форумі в Давосі, як пише Стахів. Головною темою промови Клауса Шваба був «Новий глобальний контекст та його вплив на роль уряду». Шваб говорив про зміни, які вже відбулись або відбуватимуться у світі, про їхній вплив на різні країни світу та про виклики, які стоятимуть перед урядами цих країн. Остап Стахів інтерпретував промову як «план» для урядів щодо того, як контролювати населення та впроваджувати «новий дивний світ».

Стахів неправильно трактує більшість цитат Шваба. Зокрема, блогер некоректно переклав такий уривок «…People today need an identity. They need to be proud of something, to belong to the most competitive and the best governed country» («…Сьогодні людям потрібна ідентичність. Їм потрібно чимось пишатися, належати до найбільш конкурентоспроможної та найкраще керованої країни»). Слово «identity» українською звучатиме як «ідентичність», проте, Стахів трактував його як «ідентифікація». Через таку помилку і з’явилась теза про «розпізнавання людей за обличчям, відбитками пальців та сертифікатами». У виступі Шваб не говорив про потребу ідентифікації людей, не згадував про розпізнавання за обличчям та відбитками пальців. 

У контексті «уберізації» (модель роботи через онлайн-платформи) Стахів заявляє, що Україна — «пілотний проєкт для Європи» та на українцях тестують концепцію «держава в телефоні» за допомогою застосунку «Дія». Така заява не має сенсу, адже застосунок «Дія» є українською розробкою. Ідея створити застосунок для спрощення отримання державних послуг належить Міністерству цифрової трансформації. Пілотна версія розроблялась волонтерами IT-компанії EPAM. Сам Клаус Шваб про «Дію» не згадував, бо її запустили у 2019 році, тоді як виступав на форумі він ще у 2014 році. 

Клауса Шваба, економіста, засновника та президента Всесвітнього економічного форуму, не вперше звинувачують у причетності до спроб непомітно контролювати людей та формування «Світового уряду». Ми вже спростовували твердження про початок цифрової тиранії та створення COVID-19 для «великого перезавантаження».

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний