Корупція та доброчесність очима українських підлітків

Корупція та доброчесність очима українських підлітків

Photo: ua.depositphotos.com / ArturVerkhovetskiy
9 Червня 2023
FacebookTwitterTelegram
506

У січні цього року компанія Info Sapience провела для «Вокс Україна» опитування підлітків віком 15-18 років. Нас цікавило їхнє сприйняття корупції та залученість до недоброчесних практик. Повне дослідження читайте невдовзі на нашому сайті, а наразі публікуємо відповіді на два питання  з опитування – про те, що таке корупція (рис. 1) та доброчесність (рис. 2).

Як і в інших опитуваннях (наприклад, «Вокс Україна» у жовтні 2022), переважна більшість респондентів уважають, що корупція – це хабарі, присвоєння громадських коштів чи зловживання владою. Проте цікавішими є відповіді учнів/студентів про те, що таке доброчесність. Тут відмова від хабарів опинилася на 4-5 місцях (не брати й не давати хабарі), тоді як на першому місці – справедливість, на другому- чесність, а на третьому – сумлінне виконання своїх обов’язків. Можливо, такі відповіді наших респондентів також є відображенням суспільного запиту – принаймні молодшої частини суспільства.

Рисунок 1. Відповіді на питання «На вашу думку, що таке корупція?» (респондент міг назвати кілька відповідей)

Джерело: власне опитування

Рисунок 2. Відповіді на питання «На вашу думку, що таке доброчесність?» (респондент міг назвати кілька відповідей)

Джерело: власне опитування

Автори

Застереження

Автор не є співробітником, не консультує, не володіє акціями та не отримує фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний