МАНІПУЛЯЦІЯ: 86% дітей у випробуваннях Pfizer постраждали від побічних дій вакцини

МАНІПУЛЯЦІЯ: 86% дітей у випробуваннях Pfizer постраждали від побічних дій вакцини

30 Червня 2021
FacebookTwitterTelegram
878

Перевірка фейків у рамках партнерства з Facebook

У мережі поширюють відеоуривок з американської програми The Stew Peters Show, у якій ведучий та його гості засуджують застосування вакцин проти COVID-19 на людях. Їхні тези полягають у наступному:

  • Існує прямий зв’язок між застосуванням вакцини Moderna і появою синдрому Гієна-Барре;
  • До вакцини від COVID-19 додають магнітні наночастинки, а вакциновані нібито можуть прикладати магніт до місця щеплення та інших частин тіла;
  • матеріал мРНК-вакцин змушує організм людини постійно виробляти небезпечний спайковий білок у всьому тілі;
  • 86% дітей, які брали участь у випробуваннях вакцини Pfizer-BioNTech, постраждали від побічних дій.

Скриншот допису, що поширюють у Facebook

Утім, усі перелічені тези не відповідають дійсності.

Програма Stew Peters Show регулярно виходить на сайті Red Voice Media. Ресурс Media Bias/Fact Check, який агрегує оцінки незалежних фактчекерів мережі IFCN, оцінює Red Voice Media як ненадійне джерело, що регулярно поширює радикальну праву пропаганду, теорії змови та користується неперевіреною інформацією. Тож цей ресурс — не найкращий спосіб отримати перевірену інформацію про вакцинацію від COVID-19.

Теза №1. Зв’язок між вакциною Moderna та синдромом Гієна-Барре

Наразі немає даних, що мРНК-вакцини від COVID-19, у тому числі вакцина від компанії Moderna, призводить до синдрому Гієна-Барре.

Синдром Гієна-Барре — це рідкісне захворювання, при якому імунна система організму атакує нервову систему. Першими симптомами, як правило, є слабкість і поколювання у кінцівках. Ці відчуття можуть швидко поширюватися, з часом паралізуючи все тіло. У важкій формі синдром Гієна-Барре потребує невідкладної медичної допомоги та госпіталізації. Наразі точна причина виникнення синдрому невідома. Захворювання виникає доволі рідко, і більшість людей повністю одужують навіть у найважчих випадках.

Поширеними побічними ефектами після щеплення Moderna є:

  • біль, почервоніння, набряк у місці щеплення;
  • втома;
  • головний біль;
  • біль у м’язах;
  • озноб;
  • лихоманка;
  • нудота.

Теза №2. Магнетизм вакцин

VoxCheck вже спростовував тезу, що вакцини нібито містять магнітні метали. До деяких вакцин дійсно додають метали, однак вони немагнітні.

До місця вакцинації не може притягнутися магніт — навіть якби вакцини містили магнітні метали, об’єм вакцини занадто малий для того, щоб розмістити в ній достатню кількість металів для подібного ефекту.

Теза №3. Небезпечний спайковий білок

Раніше VoxCheck писав про принцип роботи мРНК-вакцини. Спайковий білок, про який згадують у відео, міститься на поверхні вірусу SARS-CoV-2. Він потрібен для того, щоб вірус міг потрапляти всередину клітини. мРНК-вакцина працює шляхом введення «в організм інструкцій» для вироблення антитіл. Під інструкціями мається на увазі послідовність мРНК – матричної або інформаційної РНК (молекули, яка допомагає клітинам будувати специфічні для захворювання антитіла). Вакцини з мРНК вчать клітини організму виробляти спайковий білок і стимулювати імунну систему виробляти антитіла до коронавірусу. 

Утім, ні мРНК, ні спайковий білок не здатні самовідтворюватись — це одноразовий наказ. Спайковий білок зникає з організму після вироблення необхідних антитіл для боротьби з коронавірусом.

Теза №4. Постраждалі діти в клінічних випробуваннях Pfizer-BioNTtech

Твердження “86% дітей у випробуваннях Pfizer постраждали від побічних дій” вирване з контексту. В одному з клінічних випробувань вакцини Pfizer-BioNTech взяли участь 2260 підлітків у віці 12-15 років: 1131 підлітка щепили справжньою вакциною, а 1129 дали плацебо. 86,2 % з тих, хто отримав першу дозу вакцини, відчували біль у місці щеплення в перший тиждень після вакцинації, причому тільки 1% учасників повідомили про сильний біль. Цей побічний ефект — типовий і безпечний наслідок вакцинації. Інші поширені побічні дії серед підлітків: втома, головний біль, нудота, діарея, озноб, біль у м’язах і суглобах.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний