МАНІПУЛЯЦІЯ: Джо Байден заявив, що його обрали до Сенату США 827 років тому

МАНІПУЛЯЦІЯ: Джо Байден заявив, що його обрали до Сенату США 827 років тому

30 Жовтня 2023
FacebookTwitterTelegram
177

Перевірка фейків у рамках партнерства з Meta

Російські телеграм-канали та медіа поширюють відео, в якому Джо Байден заявив, що потрапив до Сенату 827 років назад. 

Фраза Президента США, що його обрали до Сенату 827 років назад, була жартом про те, наскільки це було давно. Відео обрізали перед тим, як Байден та присутні почали сміятися. 

Скриншот допису

За зворотним пошуком ми з’ясували, що уривок відео взятий з виступу Джо Байдена 22 вересня 2023 року, на якому обговорювали питання запобігання насильства, вчиненого за допомогою вогнепальної зброї. 

Під час виступу зокрема представили Максвелла Фроста — наймолодшого (26 років) конгресмена та першого члена Конгресу з покоління Z. Джо Байден згадав про те, що він теж колись був молодим та потрапив до Сенату у 29 років: «Конгресмене Фрост, дякую за ваше вступне слово. Ви допомогли створити рух, який перетворює ідеї на реальність. Знаєте, саме завдяки вам я з оптимізмом дивлюся на майбутнє Америки. Тут так багато – так багато молодих людей – так багато залучених. Я пам’ятаю, коли я був молодим (сміх), у нас є дещо спільне: мене обрали до Сенату, коли мені було 29 років. Єдина відмінність полягала в тому, що він [конгресмен Максвелл Фрост] мав право вступити на посаду одразу після обрання, а мені довелося чекати 17 днів, щоб мати таке право. Це було 827 років тому, але це було дуже давно (сміх).    

Фраза про «827 років назад» прозвучала як жарт у контексті, що це було давно. Відео спеціально обрізали перед тим, як присутні та Байден почали сміятися.

Джо Байден був обраний сенатором від штату Делавер у 1972 році у віці 29 років та став п’ятим наймолодшим сенатором в історії. Переобирався на цю посаду ще 6 разів (востаннє 2008 року). З 2009 по 2017 роки обіймав посаду віцепрезидента США в адміністрації Барака Обами. 

Російська пропаганда не вперше намагається переконати авдиторію, що Президент США має проблеми з когнітивними здібностями. Ми вже спростовували фейки про те, що Джо Байден не впізнав Ріші Сунака та що його промову не змогла перекласти сурдоперекладачка.

Застереження

Автор не є співробітником, не консультує, не володіє акціями та не отримує фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний