МАНІПУЛЯЦІЯ: Клаус Шваб розповів про чипізацію людства під час пандемії COVID-19

МАНІПУЛЯЦІЯ: Клаус Шваб розповів про чипізацію людства під час пандемії COVID-19

31 Серпня 2021
FacebookTwitterTelegram
7007

Перевірка фейків у рамках партнерства з Facebook

У мережі поширюють відео, в якому Клаус Шваб (Klaus Schwab), президент Всесвітнього економічного форуму, нібито розповідає в інтерв’ю про чипізацію людства як складову «нової нормальності» (термін, який активно використовують під час пандемії COVID-19).

Уривок з інтерв’ю Клауса Шваба (зліва), яке поширюють у Facebook

Утім, це відео не пов’язане з пандемією. Його зняли ще в 2016 році.

Насправді це інтерв’ю опублікували 11 січня 2016 року на швейцарському каналі RTS. Під час інтерв’ю Клаус Шваб дійсно розповідає про можливе впровадження чипів у найближчі 10 років як в одяг, так і в організм людини. Зрештою, на його думку, вдасться досягти прямого зв’язку між мозком та цифровим світом.

Використання мікрочипів як складова четвертої індустріальної революції

Впровадження чипів Клаус Шваб пов’язує не з пандемією, а з четвертою промисловою революцією — масовим впровадження автоматизації, інтернету речей, штучного інтелекту та інших передових технологій у повсякденне життя. Уперше цей термін запровадили німецькі вчені, який готували звіт для уряду Німеччини в 2011 році.

Клаус Шваб використав його у статті для журналу Foreign Affairs в 2015 році. Наступного року Всесвітній економічний форум оголосив тему щорічної зустрічі ВЕФ на 2016 рік — “Опанування четвертої промислової революції”. Відтоді ВЕФ активно просуває ідеї четвертої промислової революції серед політиків, представників бізнесу, громадських активістів.

Щоб зрозуміти, в яких сферах, на думку Клауса Шваба, будуть використовувати чипи, можна звернутися до його книги “Четверта індустріальна революція” 2016 року. У додатку до праці він згадує технології, які можна імплантувати в організм людини (як існуючі, так і майбутні розробки): кардіостимулятори; кохлеарний імплант (апарат для відновлення слуху); імпланти для моніторингу стану здоров’я; розумні татуювання та чипи для ідентифікації людини та визначення її місцезнаходження; використання татуювань замість ключів; чипи, імплантовані в одяг для підключення до інтернету; імпланти для покращення роботи мозку або лікування тяжких захворювань.

Причому автор виділяє не тільки переваги, але і потенційні ризики використання цих технологій. Перегавами Клаус Шваб називає покращення рівня життя, прийняття більш раціональних рішень, зручність для споживачів, полегшення пошуку дітей, які зникли безвісти тощо. Ризиками є послаблення захисту даних, можливість відстеження людей, ескапізм (“втеча” людини від реального життя у віртуальний світ) та залежність, відволікання, що призводять до дефіциту уваги.

Уривок із книги «Четверта промислова революція. Формуючи четверту промислову революцію» Клауса Шваба можна прочитати на сайті «Вокс Україна».

Використання мікрочипів сьогодні

Деякі технології, про які писав Клаус Шваб, уже використовують у різних країнах світу. Наприклад, у Швеції кілька тисяч людей імплантували собі в руку чип, який замінює їм ключи, картки, ID-паспорти. Із тією ж метою скористалися чипом працівники американської компанії 32M.

Крім того, у клінічних випробуваннях використовують різні чипи для покращення здоров’я: імплант для моніторингу здоров’я серця; мозкові імпланти для паралізованих людей, що дозволяють їм взаємодіяти з комп’ютером; імпланти для часткового відновлення зору. Окремі моделі імплантів сітківки були схвалені організаціями в сфері охорони для масового використання.

Нагадуємо, що:

  • Клаус Шваб не заявляв, що пандемію COVID-19 продовжать, якщо вона не допоможе зробити «перезавантаження» світу.
  • Клаус Шваб не заявляв про підготовку масштабних кібератак на світову енергосистему.
  • У складі вакцин від COVID-19 немає чипів.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний