МАНІПУЛЯЦІЯ: Регулятор в Аргентині підтвердив, що до складу вакцини AstraZeneca входить графен

МАНІПУЛЯЦІЯ: Регулятор в Аргентині підтвердив, що до складу вакцини AstraZeneca входить графен

31 Січня 2022
FacebookTwitterTelegram
277

Перевірка фейків у рамках партнерства з Facebook

У мережі поширюють інформацію про те, що нібито регулятор в Аргентині (ANMAT) підтвердив наявність графену в вакцині виробництва AstraZeneca.

Утім, це — маніпуляція. Про це вже писали незалежні фактчекери з Reuters.

Аргентинський регулятор опублікував документ, у якому було зазначено, що графен виявили серед компонентів вакцини виробництва AstraZeneca. Однак, пізніше регулятор спростував цю заяву. ANMAT наголосили, що в документі було допущена помилка — під час друку документу автори пропустили слово “не”. Насправді вакцина від AstraZeneca не містить графен.

Інформація про склад вакцини виробництва AstraZeneca доступна на сайті ВООЗ та українського МОЗу. Вакцина складається з модифікованого аденовірусу, що містить у собі специфічний білок коронавірусу, який викликає імунну відповідь. Також у ній є L-гістидин та L-гістидин гідрохлорид моногідрат; динатрієва сіль етилендіамінтетрацтової кислоти (EDTA); магнію хлорид; етанол; полісорбат 80; натрію хлорид; сахароза; вода для ін’єкцій. 

Раніше ми вже писали про те, що вакцини проти COVID-19 не містять оксид графену.

Автори

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний