МАНІПУЛЯЦІЯ: У Німеччині більше 500 людей померли після вакцинації від COVID-19

МАНІПУЛЯЦІЯ: У Німеччині більше 500 людей померли після вакцинації від COVID-19

14 Липня 2021
FacebookTwitterTelegram
2234

Перевірка фейків у рамках партнерства з Facebook

У мережі поширюють інформацію про кампанію вакцинації від COVID-19 у Німеччині. Кажуть, Інститут Пауля Ерліха повідомляє про більше, ніж 500 смертей після вакцинації. Особливо ризиковою, за словами користувачів Facebook, є вакцина AstraZeneca, застосування якої призводить до виникнення тромбозів.

Скриншот допису, який поширюють у Facebook

Утім, це — маніпуляція. Наведені дані вирвані з контексту.

Інститут Пауля Ерліха — це німецький інститут з дослідження вакцин і біомедичних препаратів. До списку його функцій входять надання дозволу на проведення клінічних випробувань і продаж медичних препаратів, перевірка безпечності та ефективності препаратів, у тому числі вакцин. Інститут регулярно публікує доповіді щодо безпечності вакцин від COVID-19 і можливі несприятливі події після щеплення.

Інститут збирає повідомлення про несприятливі події після вакцинації незалежно від того, чи стала вакцина основною причиною цих подій. Несприятливі події мають часовий зв’язок з вакцинацією, тобто проявились після щеплення, однак вакцина не обов’язково є причиною таких несприятливих подій.

Остання доповідь інституту охоплює період кампанії вакцинації в Німеччині з 27 грудня 2020 року до 31 травня 2021 року. Її оприлюднили 10 червня. Інститут зареєстрував 873 смертей (0,0024% від усіх вакцинованих) у період після вакцинації.

Вакцина Кількість людей, що отримали принаймні 1 дозу Кількість смертей у період після вакцинації
Pfizer-BioNTech 24 120 063 674
Moderna 2 880 517 19
AstraZeneca 8 530 534 162
Johnson&Johnson 472 941 5
Неідентифікована вакцина* 13
Всі вакцини 36 004 055 873

Статистика вакцинованих і померлих у період після вакцинації (станом на 31.05.21) *немає інформації, яку з перелічених вакцин застосували

Причому із 873 осіб, смерть яких хронологічно співпала з періодом після вакцинації, 73 людини померли безпосередньо від COVID-19. Середній вік 873 загиблих — 77 років. Переважна більшість померлих мали попередні захворювання, як-от ракові пухлини, ниркову недостатність, захворювання серцево-судинної системи, що могли стати причиною смерті. 

Щодо зв’язку між виникненням тромбозу та вакциною AstraZeneca, станом на кінець травня 2021 року відомо про 106 випадків синдрому тромбозу з тромбоцитопенією після застосування цієї вакцини. 21 з цих випадків виявились летальними. Інститут визнає, що цей синдром може бути рідким серйозним побічним ефектом AstraZeneca. Пацієнтам рекомендують уважно слідкувати за самопочуттям після щеплення і негайно звертатися до лікаря, якщо у них з’являються наступні симптоми: задишка, біль у грудях, набряк ніг, біль у ногах, постійний біль у животі, нудота; постійний і сильний головний біль, затуманення зору, синці на шкірі поза місцем ін’єкції.

Інститут погоджується з думкою Європейського медичного агентства (медичного регулятора ЄС), що переваги використання AstraZeneca для попередження тяжкого перебігу COVID-19 перевищують можливі ризики.

7 квітня 2021 року Європейське медичне агенство рекомендувало включити утворення тромбів до списку рідких побічних ефектів застосування вакцини AstraZeneca. За останніми даними приблизний шанс виникнення синдрому тромбозу з тромбоцитопенією — не більше 1 випадку на 10 000 вакцинованих.

Нагадуємо, що в інших країнах теж повідомляють про несприятливі події в період після вакцинації. VoxCheck вже спростовував фейки про побічні дії в CША (тут і тут), Великій Британії (тут і тут), Україні. Агенції в цих країнах також вказують, що не всі побічні дії, про які надходять повідомлення, є прямим наслідком вакцинації проти COVID-19.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний