МАНІПУЛЯЦІЯ: У США запровадили обов’язкову вакцинацію всього населення
Beta

МАНІПУЛЯЦІЯ: У США запровадили обов’язкову вакцинацію всього населення

28 Жовтня 2021
FacebookTwitterTelegram
459

Перевірка фейків у рамках партнерства з Facebook

У цьому відео Олена Фаіст поширює хибну інформацію про вакцинацію від COVID-19. Зокрема, вона стверджує, що:

 • У США прийняли закон про обов’язкову вакцинацію. За словами Джо Байдена, невакциновані втратять усе, якщо не погодяться на щеплення.
 • В Україні збираються прийняти законопроєкт №6002, згідно з яким українці без COVID-сертифікатів не зможуть відвідувати будь-які розважальні заклади або заклади громадського харчування.
 • У Монголії 97,8% населення пройшли повний курс вакцинації. І саме через щеплення в країні почали масово помирати люди. До початку вакцинальної кампанії, навпаки, смертельні випадки майже не реєстрували.
 • Доктор Крістіан Перон говорить, що вакцинованих потрібно ізолювати.
 • Вакцинація від COVID-19 збільшує кількість переривань вагітності.
 • До місця щеплення притягуються магніти, оскільки у вакцині знаходяться наночастинки.
 • Над Україною літаки розпилюють отруту, що викликає COVID-19.

Однак ці тези не відповідають дійсності.

Олена Фаіст – керівниця черкаського осередку «СТОП Фейк Пандемія». Організація заперечує пандемію COVID-19 і виступає проти карантинних обмежень, носіння масок та вакцинації. Про цей рух та інших ковід-дисидентів ми згадували у статті, присвяченій річниці інфодемії.

Вакцинація в США

9 вересня 2021 року Джо Байден оголосив про запровадження обов’язкової вакцинації для наступних груп населення:

 • працівники компаній, у яких працюють більше 100 осіб (всього 80 млн осіб у США);
 • медичні працівники, які працюють у лікарнях за програмами страхування Medicare та Medicaid (17 млн);
 • федеральні службовці та підрядники, які надають послуги федеральним органам (2,5 млн).

Наказ стосується вакцинації майже 100 млн осіб — це, за словами президента, дві третини всіх працівників у країні. Усього в США проживають 333 млн, тобто йдеться про 30% населення. 

Крім того, з 24 серпня в США Міністерство оборони ввело положення про обов’язкову вакцинацію всіх військовослужбовців, у тому числі сил резерву та національну гвардію. Кількість військовослужбовців у США — 2,1 млн. Утім, вакцинація почалася ще до наказу Міністерства оборони — наразі 66% військових пройшли повний курс вакцинації.

Також Джо Байден закликає ввести обов’язкову вакцинацію для всіх працівників шкіл. Поки що на його пропозицію погодилися 9 із 50 штатів, округ Колумбія та Пуерто-Рико. Якщо всі штати погодяться з цією ідеєю, це означатиме обов’язкову вакцинацію для приблизно 3,2 млн вчителів із державних американських шкіл.

Законопроєкт №6002

Олена Фаіст опублікувала своє відео 12 вересня, тобто до запровадження жовтої на території всієї України 23 вересня. У законопроєкті №6002, зареєстрованому 7 вересня, пропонують прийняти постанову: у разі посилення карантину не поширювати обмеження на ті заклади, які мають не менше 80% повністю вакцинованого персоналу. Таким закладам також планували дозволити приймати винятково повністю вакцинованих клієнтів. 

По-перше, Олена Фаіст неправильно передала зміст проєкту. Приймати лише вакцинованих клієнтів — це право, а не обов’язок закладу, який має не менше 80% вакцинованого персоналу. Заклад може приймати невакцинованих клієнтів, але за такої умови до нього будуть застосовуватися всі карантинні обмеження, встановлені жовтою або червоною зонами.

По-друге, цей законопроєкт утратив актуальність після 13 вересня, коли уряд оновив перелік обмежень у жовтій та червоній зонах. Нагадуємо:

 • COVID-сертифікат має дві опції — “жовтий” або “зелений”. Перший містить інформацію про перше щеплення, другий — про повний курс вакцинації.
 • Також сертифікат відображає негативний ПЛР-тест або довідку про одужання від COVID-19.
 • Навчальні заклади зможуть працювати у жовтій зоні, якщо 80% персоналу мають зелений або жовтий сертифікати. При червоній зоні робота закладу дозволяється, якщо 100% персоналу мають зелений сертифікат. А от з 8 листопада невакцинованих чиновників та працівників освіти відсторонять від виконання посадових обов’язків.
 • Обмеження жовтої зони не застосовується до масових заходів, культурних, розважальних закладів, закладів громадського харчування, якщо всі відвідувачі та щонайменше 80% персоналу закладів матимуть жовтий чи зелений сертифікат. 
 • Обмеження червоної зони не застосовуються, якщо 100% персоналу та відвідувачів  пройдуть повний курс вакцинації.

Із 21 жовтня уряд також змінив правила пасажирських перевезення: тепер міжобласні перевезення дозволені , якщо 100% персоналу та пасажирів мають COVID-сертифікат (жовтий сертифікат для жовтої зони, зелений сертифікат – для червоної зони), негативний результат тесту на COVID-19 або довідку про одужання після COVID-19.

Вакцинація та COVID-19 у Монголії

Станом на 12 вересня в Монголії 63,5% населення були повністю вакцинованими, а не 97,8%.

Щоденна кількість нових випадків COVID-19 у Монголії

Щоденна кількість смертей у Монголії

Вакцинація не призвела до зростання захворюваності на COVID-19. На цю статистику ймовірно вплинуло зняття локдауну в країні у травні 2021 року та поширення штаму Delta. Наразі Монголія знаходиться у помаранчевій зоні (категорія обмежень за місцевою класифікацією, де є 4 рівні: зелений, жовтий, помаранчевий, червоний – від найменш суворого до найбільш суворого), в країні введені обмеження на масові заходи, відвідування закладів, носіння масок у громадських місцях є обов’язковим.

Вакциновані можуть захворіти на COVID-19, однак у них значно менше шансів зіштовхнутися з ускладненнями, госпіталізацією у разі захворювання, ніж у вакцинованих. Із 13 вересня в Монголії будь-яка особа старше 18 років може отримати третю додаткову дозу вакцини від COVID-19 для посилення імунітету. 

Крім того, Олена Фаіст поширює чимало фейків, уже спростованих VoxCheck. Нагадуємо, що:

 • Безпідставно стверджувати, що над містами України літаки розпилювали отруйні речовини.
 • Немає ніякої необхідності ізолювати вакцинованих протягом усієї зими, оскільки вони більш захищені, ніж невакциновані.
 • Зв’язок між вакцинацією та перериванням вагітності не доведений.
 • У вакцинах проти COVID-19 немає магнітних наночастинок.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний