МАНІПУЛЯЦІЯ: Вакцинація є засобом для заробітку грошей | VoxUkraine

МАНІПУЛЯЦІЯ: Вакцинація є засобом для заробітку грошей

26 Листопада 2020
FacebookTwitterTelegram
1077

Перевірка фейків у рамках партнерства з Facebook

У мережі поширюють інформацію про те, що уся схема вакцинацій – це обман, який насправді ґрунтується на зароблянні грошей. Автор допису наводить таке зображення:

Спростовуємо основні неправдиві твердження з допису.

Хоча вакцини і коштують грошей (чи то платників податків, чи то безпосередньо людини, яка вакцинується) їхня першочергова мета – виробити імунітет до вірусів чи бактерій.

У більшості країн світу вакцинація не є обов’язковою чи примусовою.

У різних країнах існує своя політика щодо вакцинації населення. Деякі держави заохочують громадян вакцинуватися, при цьому залишаючи за ними вільний вибір. Інші застосовують фінансові стимули. Країни, які мають політику обов’язкової вакцинації не завжди примушують вакцинуватися і в більшості випадків дозволяють не робити щеплення, якщо на те є медичні протипоказання.

У деяких канадських провінціях, а також у США вимагають, щоб діти вже мали щеплення перед тим, як почати відвідувати школу. Деякі штати також можуть ставити вимоги до імунізації медичних працівників та пацієнтів медичних закладів. Хоча більшість дітей в США вакцинуються, все ж 10% через певні причини не отримують дозу вакцини.

В Австралії вакцинація не є обов’язковою. У той же час держава пропонує фінансові стимули для підвищення рівня вакцинації. Батьки отримують одноразові виплати у розмірі 129 австралійських доларів за кожну дитину, яка відповідає вимогам щодо імунізації. Перша виплата – коли дитині від 18 до 24 місяців, і друга виплата – коли дитині від чотирьох до п’яти років. 

Латвії проводить політику обов’язкової вакцинації, однак лише для державних установ та постачальників щеплень. Для громадськості вакцинація там носить рекомендаційний характер та є безкоштовною. У Бельгії існує одна обов’язкова вакцина проти поліомієліту, у Франції – 11 вакцин.

В Україні вакцинуватися не примушують, проте невакциновану дитину можуть не допустити до контакту з іншими дітьми в навчальних закладах. Це передбачає стаття 15 закону «Про захист населення від інфекційних хвороб». Виняток становлять діти, які мають медичні протипоказання до вакцинації – їх повинен захистити колективний імунітет. 

Міністерство охорони здоров’я і Міністерство освіти й науки України наголосили, що з 1 вересня 2019 року батьки повинні здійснити всі необхідні щеплення дитині, щоб вона могла відвідувати навчальні заклади. Зокрема, урядовці засновувалися на рішенні Верховного суду, який дав наступне пояснення: коли індивідуальний інтерес протиставляється загальному інтересу суспільства, то перевагу має загальне благо на безпеку та охорону здоров’я.

Діти, які не мають необхідних щеплень, мають право обрати альтернативну форму навчання, наприклад, дистанційну чи індивідуальну. Тобто держава в будь-якому випадку повинна надати можливість та доступ кожній дитині до шкільної освіти.

Вакцини не є причиною розвитку аутизму.

Ми вже писали раніше про те, що зв’язок між вакцинами та аутизмом не виявлений. А складові вакцин не призводять до аутизму. 

Помірні побічні ефекти після вакцинації зустрічаються. Вакцини можуть викликати підвищення температури або біль і почервоніння у місці введення. Легкі реакції проходять протягом декількох днів самостійно. Серйозні, тривалі побічні ефекти зустрічаються вкрай рідко.

Як і інші медичні засоби, вакцини можуть викликати алергічні реакції. Відомо, що вакцини, зокрема окремі компоненти вакцини, хоча і рідко, але викликають серйозні ускладнення. Утім, навіть після алергічної реакції після вакцинації важко встановити, чи алергічну реакцію викликала вакцина чи інший чинник.

Через вік, стан здоров’я чи інші фактори деяким людям не можна вакцинуватися взагалі або необхідно чекати, перш ніж вакцинуватися. Для різних вакцин є свої протипоказання до вакцинації, тому перед кожною вакцинацією необхідно консультуватися з лікарем.

Вакцинація не послаблює імунітет. Вакциновані діти не мають більшого ризику інших інфекцій (інфекцій, які не запобігаються вакцинами), ніж невакциновані діти. Одночасна вакцинація декількома вакцинами також не послаблює імунітет. 

За умов дотримання норм та стандартів виготовлення вакцини є безпечними та допомагають боротися із захворюваннями.

Існує чимало доказів того, що вакцина мінімізує ймовірність захворювання і що масова вакцинація допомогла значно стримати чи навіть повністю викорінити ряд вірусних та інфекційних захворювань. За даними Центрів з контролю та профілактики захворювань у США (CDC), протягом 2018-2019 вакцинація проти грипу допомогла запобігти приблизно 4,4 мільйонам захворювань на грип, 2,3 мільйонам медичних візитів, пов’язаних з грипом, 58 000 госпіталізацій і 3500 смертей. За оцінками ВООЗ, імунізація проти дифтерії, правця, коклюшу та кору щороку запобігає 2-3 млн смертей. 

Є також дані, які показують наскільки зменшилася кількість випадків і смертність від захворювань у США завдяки вакцинації. Деякі захворювання у США завдяки вакцинації повністю зникли.

До того ж, перед тим, як проводити вакцинацію, враховуються всі ризики та побічні ефекти. Будь-яка вакцина перед запуском у виробництво, наприклад, за правилами США, проходить кілька етапів перевірок і випробувань на ефективність та безпечність. Стадії перевірки вакцини ми розбирали тут.  

Наукові роботи не публікуються у наукових журналах на замовлення фармкомпаній. Утім, фармкомпанія може фінансувати дослідження, яке згодом можуть опублікувати.

Для того аби бути опублікованою у науковому журналі, стаття має пройти процес редагування та рецензування. Спочатку статті потрапляють до професійних редакторів або науковців, які виконують роль редактора протягом певного періоду часу. Після цього редактори надсилають їх до рецензентів – вчених, які оцінюють роботи на предмет точності, логічності та предмет наукового інтересу. Деякі журнали (наприклад, Science) мають початковий етап відбору, на якому статті, які навряд чи зможуть пройти процес рецензування, відхиляються. 

Рецензентів обирають редактори на основі їхніх знань у тій чи іншій галузі. Процес рецензування може тривати від кількох днів до тижнів. Після огляду редактор приймає рішення про публікацію, зважаючи на всі отримані ним відгуки. Іноді журнали мають певні редакційні цілі – вони враховують, які сфери представляють собою більш особливий інтерес у майбутньому.

Частки алюмінію, ртуті і формальдегід у вакцинах є дуже низькими і не шкодять здоров’ю.

У цьому матеріалі ми пояснювали, чому алюмінієвий ад’ювант у вакцинах насправді безпечний. Головне джерело алюмінію для людини — це їжа, вода та повітря. У деяких дослідженнях йдеться, що більшість дорослих протягом дня в середньому споживають 1-10 мг алюмінію тільки із природних джерел. Із досліджень відомо, що сукупна кількість алюмінію у вакцинах, які діти отримують за перші 6 місяців життя, насправді набагато менша, ніж та, що отримується з їжі, зокрема грудного молока та сумішей. 

Вакцина, що містить 0,01% тімероcалу в якості консерванту, містить 25 мікрограм ртуті на дозу 0,5 мл. У своїй постанові ВООЗ згадує допустимий нешкідливий для здоров’я людини вміст ртуті у воді — 1 мікрограм на літр (або одна мільйонна грама). Однак принципова різниця полягає в тому, що вакцину дитина отримує один чи кілька разів, а воду людина споживає протягом усього життя.

Подібним чином кількість формальдегіду у вакцинах так само є дуже малою в порівнянні з тією, яка виробляється природним шляхом в організмі людини чи є у повітрі.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний