МАНІПУЛЯЦІЯ: Вакциновані небезпечні — вони є носіями вірусу і передають його іншим

МАНІПУЛЯЦІЯ: Вакциновані небезпечні — вони є носіями вірусу і передають його іншим

31 Жовтня 2021
FacebookTwitterTelegram
219

Перевірка фейків у рамках партнерства з Facebook

У мережі поширюють відео, на якому стверджують, що вакциновані люди частіше за все переносять вірус і здатні передавати його іншим. Стверджують, що щеплені особи — небезпечні. 

Скриншот допису

Пояснюємо, що не так

За допомогою зворотного пошуку ми знайшли поширюване відео в одній із груп Вконтакте. У дописі стверджується, що на відео зображено засідання антиковідного штабу в Хакасії, Східний Сибір, 15-го жовтня 2021 року, на якому виступає Тетяна Романова — керівниця Росспоживнагляду. Ми вирішили перевірити це і знайшли іншу повну версію засідання. Фейк потрапив в український сегмент Facebook через поширення зі спільноти “Covidmuseum” та акаунтів, які просувають наративи про небезпечність вакцин від COVID-19 та карантинних заходів. 

У процесі засідання виникло питання про те, чи можна за умови введення антиковідних заходів допускати в громадські місця людей як з QR-кодами про вакцинацію, так і людей із негативними ПЛР-тестами. На це Тетяна Романова відповіла: “QR-коди необхідні для того, аби збирати в одному місці імунних людей. Імунними вважаються перехворілі та щеплені люди. Тому допускати туди людей із ПЛР-тестами — це злочинно, оскільки вони знаходяться під загрозою. У нас щеплені частіше за все є вірусоносіями, що цілком виправдано, для цього і робиться вакцинація, аби щеплена людина була набагато сильніша за цей вірус.”

Автор відео хибно трактує слова спікера. Насправді, Тетяна Романова зазначила, що вакциновані люди можуть переносити вірус, не проявляючи симптоми хвороби, тому для нещеплених людей таке обмеження не має сенсу. 19 жовтня 2021 року вона закликала вакцинуватися і підкреслила, що у Хакасії підтримують запас вакцин. 

Нагадуємо, що внаслідок вакцинації від COVID-19 люди не стають носіями інфекції, а вацина не захищає на 100%, і вакциновані можуть заразитися вірусом SARS-CoV-2.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний