МАНІПУЛЯЦІЯ: Зростання чисельності жінок у ЗСУ доводить, що Україна відправляє на фронт жінок та дітей

МАНІПУЛЯЦІЯ: Зростання чисельності жінок у ЗСУ доводить, що Україна відправляє на фронт жінок та дітей

29 Листопада 2023
FacebookTwitterTelegram
145

Перевірка фейків у рамках партнерства з Meta

Російські телеграм-канали поширюють інформацію, де посилаються на слова заступниці міністра оборони Наталії Калмикової про рекордну кількість жінок у ЗСУ на полі бою у новітній світовій історії. Російська пропаганда робить із цього висновок, що українська влада знищує власне населення, а наступними після жінок та людей похилого віку на фронт відправлять дітей. 

Наявність жінок у ЗСУ не вказує на те, що влада знищує українське населення. Починаючи з 2014 року їх не мобілізовували примусово. Жінки, які наразі проходять службу в ЗСУ, пішли туди добровільно.  

Скриншот допису

Military Media Center із посиланням на слова заступниці Міністра оборони Наталії Калмикової повідомив, що станом на жовтень 2023 року кількість жінок у ЗСУ складає 62 062 особи, із них військовослужбовиць –  43 479 осіб. 

При цьому речник Командування Сухопутних військ ЗСУ Володимир Фітьо вказував, що з 2014 року жодної жінки не мобілізували примусово. Тобто вони вступали до ЗСУ добровільно. 

Можлива мобілізація може торкнутися лише тих жінок, які мають медичну та фармацевтичну освіту. З 1 жовтня 2023 року до 31 грудня 2026 року вони повинні стати на військовий облік, проте це не означає, що їх відразу призвуть до війська. Це потрібно для уточнення даних про наявний резерв медичних фахівців у державі.

Ми вже спростували фейки про мобілізацію чоловіків старше 60 років та підлітків, а також про те, що жінки-медикині через мобілізацію виїжджають із України на тимчасово окуповані території.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний