МАНІПУЛЯЦІЯ: У ВРУ зареєстрували законопроєкт, який дозволяє мобілізувати чоловіків старше 60 років

МАНІПУЛЯЦІЯ: У ВРУ зареєстрували законопроєкт, який дозволяє мобілізувати чоловіків старше 60 років

27 Жовтня 2023
FacebookTwitterTelegram
370

Перевірка фейків у рамках партнерства з Meta

Російські телеграм-канали поширюють інформацію, що нібито у Верховній Раді України внесено законопроєкт №10084, який дозволяє мобілізовувати чоловіків старше 60 років. Тепер військовий вік для звичайних солдатів хочуть підняти до 65 років, а для старшого офіцерського складу — 70.

Такий законопроєкт справді існує. Він не дозволяє мобілізовувати осіб старше 60 років, а дозволяє залишатися на військовій службі понад граничний вік за власним бажанням під час воєнного стану.  

Скриншот допису

У ВРУ дійсно зареєстрували законопроєкт №10084. У ньому йдеться про внесення змін до частини 2 статті 22 Закону України «Про військовий обов’язок і військову службу» щодо реалізації права осіб на перебування на військовій службі. 

По-перше, відповідно до частини 2 статті 22 ЗУ «Про військовий обов’язок і військову службу» військовослужбовці на їхнє прохання можуть бути залишені на військовій службі понад граничний вік строком на 5 років. Для цього особа повинна мати високу професійну підготовку, досвід практичної роботи на займаній ним посаді та визнаною військово-лікарською комісією придатним за станом здоров’я.

По-друге, новий законопроєкт не збільшує вік мобілізації, а знімає обмеження у 5 років.  Це дозволить військовослужбовцям за їхнім бажанням залишатися на військовій службі без обмежень по віку та строку перебування. Умови для цього потрібні ті, що й раніше: висока професійна підготовка, досвід роботи та придатність від ВЛК за станом здоров’я.

 

Скриншот порівняльної таблиці законопроєкту

Наразі граничний вік перебування на військовій службі складає 65 років для вищого офіцерського складу та 60 років для решти військових. 

Раніше ми вже спростовували фейки про: незаконність мобілізації в Україні, про те, що більшість мобілізованих військових нібито зі східних та південних областей України та законопроєкт, що начебто дозволяє відправляти на фронт неповнолітніх.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний