НЕПРАВДА: Більшість вакцинованих від COVID-19 у Німеччині захворіють на СНІД

НЕПРАВДА: Більшість вакцинованих від COVID-19 у Німеччині захворіють на СНІД

31 Січня 2022
FacebookTwitterTelegram
994

Перевірка фейків у рамках партнерства з Facebook

У мережі поширюють інформацію про вакцинацію від COVID-19 у Німеччині. За словами користувачів соцмереж, офіційні дані уряду Німеччини підтверджують припущення, що до кінця січня 2022 року більшість вакцинованих від COVID-19 захворіє на СНІД.

Скриншот посту, що поширюють у Facebook

Проте ця інформація не відповідає дійсності. Цей фейк уже спростували незалежні іноземні фактчекери з Full Fact.

Першоджерелом дезінформації слугує публікація на сайті Daily Expose від 2 січня 2022 року. VoxCheck неодноразово перевіряв маніпулятивні та фейкові тези, поширені цим джерелом. Крім того, ресурс Media Bias / Fact Check, який агрегує оцінки незалежних фактчекерів мережі IFCN, оцінює The Daily Expose як конспірологічне та псевдонаукове видання.

Автори статті на Daily Expose оглядають звіт про захворюваність на COVID-19 у Німеччині, випущений Інститутом імені Роберта Коха 30 грудня 2021 року. На 14 сторінці документа вказано, що протягом тижня серед вакцинованих зареєстрували більше випадків зараження варіантом Омікрон, ніж серед невакцинованих. На основі цього Daily Expose робить висновок про суттєве падіння ефективності вакцин та вразливість вакцинованих проти нових мутацій коронавірусу. Ба більше, видання припускає, що до кінця січня 2022 року виснаження імунітету призведе до виникнення СНІД (синдрому набутого імунодефіциту) у всіх повністю вакцинованих.

Однак не можна судити про ефективність вакцини лише на основі одного щотижневого звіту. Варто враховувати співвідношення вакцинованих і невакцинованих у суспільстві: наприкінці грудня 2021 року 70% населення Німеччини отримали дві дози щеплення. За таких умов існує ймовірність, що більшість нових випадків зараження буде серед вакцинованих. Утім, це не означає, що вакцина не діє або пригнічує імунітет. 

Наукові дослідження доводять, що вакцинована людина краще захищена від інфекції, ніж невакцинована. Так, ефективність вакцини може знижуватися проти нових варіантів, але зовсім не йдеться про виснаження імунітету. За останніми даними, вакцини знижують ризики ускладнень, госпіталізації, смерті в разі зараження Омікроном. Навіть якщо вакцинована людина заразиться вірусом, вона перенесе хворобу легше, ніж невакцинована.

СНІД виникає не в результаті “виснаження імунітету”, а через зараження вірусом імунодефіциту людини (ВІЛ). СНІД — це пізня стадія ВІЛ-інфекції, тобто він не одразу формується після зараження. ВІЛ передається статевим шляхом, через кров або ж унаслідок передачі вірусу від інфікованої ВІЛ матері до її дитини під час вагітності, пологів та годуванні груддю.

Нагадуємо, раніше VoxCheck спростовував твердження про наявність ВІЛ у вакцинах проти COVID-19.

Автори

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний