НЕПРАВДА: Бойові втрати ЗСУ у війні з росією сягають десятків тисяч людей — Пентагон

НЕПРАВДА: Бойові втрати ЗСУ у війні з росією сягають десятків тисяч людей — Пентагон

22 Вересня 2022
FacebookTwitterTelegram
888

Перевірка фейків у рамках партнерства з Meta

У мережі поширюють інформацію, нібито голова Об’єднаного комітету начальників штабів США генерал Марк Міллі під час пресконференції 8 вересня на американській базі Рамштайн у Німеччині повідомив, що внаслідок повномасштабного вторгнення ЗСУ втратили десятки тисяч людей вбитими та пораненими.

Утім, це неправда. Американський генерал говорив не про бойові втрати, а про загиблих мирних жителів через незліченні ракетні та артилерійські удари росії.

«У цей період, за останні 6 місяців, українці витримали жорстокі напади на свою столицю та інші великі міста по всій країні. Вони витримали незліченні ракетні та артилерійські удари. Вони заплатили жорстоку ціну — тисячі, десятки тисяч поранених та вбитих. Багато цивільних загинуло через невибіркові російські атаки. Майже 15 млн людей стали біженцями або внутрішньо переміщеними особами. Критична інфраструктура серйозно постраждала. Український народ зазнав величезних страждань, але все ж Україна залишається вільною, незалежною та суверенною країною»,  — заявив Марк Міллі.

На пресконференції американські посадовці не згадували втрати ЗСУ. За українськими даними, станом на 22 серпня у війні з росією загинули близько 9 тисяч українських військових.

Інформаційні вкиди росії про численні втрати ЗСУ спрямовані на деморалізацію українського суспільства та поширення паніки. Ми неодноразово спростовували фейки про «катастрофічне число загиблих в ЗСУ» та начебто відсутність військових втрат у росії.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний