НЕПРАВДА: Фото дітей із аномаліями, які народжені вакцинованими жінками у Туреччині
Beta

НЕПРАВДА: Фото дітей із аномаліями, які народжені вакцинованими жінками у Туреччині

29 Жовтня 2021
FacebookTwitterTelegram
303

Перевірка фейків у рамках партнерства з Facebook

У мережі поширюють інформацію, що:

  • у Туреччині жінки, які щеплені вакцинами проти COVID-19 від Moderna та Pfizer-BioNTech, народжують дітей із аномаліями: у деяких з них декілька рук чи ніг, інші сліпі, мають хвости та шкіру, як у тварин, або одне око;
  • мРНК-вакцини змінюють геном людини;
  • мільйони людей померли через вакцинацію;
  • у вакцинах проти COVID-19 виявили організми з щупальцями.

Скриншот допису

Пояснюємо, що не так. Раніше схожі фейки спростовували незалежні фактчекери з Lead Stories, Teyit та фактчекери з Uz.Daily.uz

Фото дітей із вродженими аномаліями зробили ще до початку пандемії COVID-19.

На пресконференції голова Партії добробуту Туреччини Фатіх Ербакан (Fatih Erbakan) демонстрував фото дітей із різними вродженими аномаліями і стверджував, що це наслідок впливу мРНК-вакцини. За його словами, мРНК-вакцини змінюють геном людини.

На одному із таких фото зображено немовля з хвостом. Однак, на платформі стокових фото Alamy за 3 серпня 2009 року вказано, що це зображення відредаговане. 

Відредаговане зображення: немовля з хвостом

На іншому фото зображено дитину з густим покриттям волосся. Ця дитина народилася у 2013 році у Індії та має генетичне захворювання “синдром перевертня” (або гіпертрихоз). У 2019 році у Іспанії виявили 17 випадків гіпертрихозу у малюків. Причина цьому — вживання ліків, які містили інгредієнт, що застосовується в засобах для боротьби з облисінням. 

Гіпертрихоз — надмірний ріст волосся на будь-якій частині тіла у чоловіків або жінок.

Фото дитини з гіпертрихозом

На третьому фото показано сіамських близнюків, які народилися у 2016 році у Індії. У новонароджених хлопчика та дівчинки було декілька спільних органів і лише одна пара ніг, що унеможливило їх розділення. 

Фото сіамських близнюків

15 жовтня 2021 року Лорри Харріс-Сагарібей (Lorrie Harris-Sagaribay), співробітниця організації MotherToBaby та спеціаліст із інформації щодо факторів, які можуть деформувати ембріони, у розмові з Lead Stories наголосила, що мРНК-вакцини не можуть вільно розповсюджуватися в організмі. Якщо мати дитини щепиться, вакцина не потрапляє до організму дитини. Однак, антитіла, які виробляються в організмі матері у відповідь на введення вакцини, можуть проникати через плаценту та принести користь дитині. 

MotherToBaby — це некомерційна організація, яка поширює науково обґрунтовану інформацію про безпечність та ризик різних медикаментів і їх вплив під час вагітності та годування груддю.

За словами Лоррі Харріс-Сагарібей, вакцини проти COVID-19 захищають лише від зараження вірусом SARS-CoV-2 і ніяк не впливають на розвиток чи попередження вроджених дефектів. Як у вакцинованих, так і у невакцинованих людей існує невелика ймовірність розвитку у їхньої дитини вроджених дефектів тієї чи іншої форми. Із вродженими дефектами народжується від 3% до 5% дітей. 

У інформаційному бюлетені Центрів з контролю та профілактики захворювань в США (Centers for Disease Control and Prevention, CDC) вказано, що вакцинація від COVID-19 рекомендована людям від 12 років, зокрема тим особам, хто планує вагітність чи є вагітним. 

Консультаційна рада Американського коледжу акушерів-гінекологів повідомила, що вакцини проти COVID-19 не потрапляють до плоду та не змінюють ДНК людини. Наразі не виявлено жодних проблем із безпечністю вакцин проти COVID-19 для вагітних. 

Стверджуючи, що від вакцин проти COVID-19 померло мільйони людей, автори відео посилаються на звіт, який має назву “The vaccine death report”. Серед авторів звіту — Девід Соренсен та Володимир Зеленко. Девід Соренсен — підприємець та письменник, який поширює конспірологічні теорії про те, що світом править група мультимільярдерів та стверджує, що вакцини проти COVID-19 — це інструмент Білла Гейтса для скорочення населення. Володимир Зеленко — американський сімейний лікар, автор “експериментального лікування”. Раніше ми писали про нього тут.

Як доказ того, що мільйони людей померли через вакцинацію від COVID-19, Соренсен та Зеленко посилаються на систему VAERS. Насправді, інформація системи VAERS призначена лише для звітування, але не доводить причинно-наслідкові зв’язки між вакцинацією та негативними ефектами для здоров’я пацієнтів після неї. Про це ми писали тут і тут.

Раніше ми писали про те, що стверджувати, що у вакцинах проти COVID-19 є організми з щупальцями — безпідставно.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний