НЕПРАВДА: Італійські ЗМІ частково підтвердили інформацію про радіоактивну хмару з України

НЕПРАВДА: Італійські ЗМІ частково підтвердили інформацію про радіоактивну хмару з України

31 Травня 2023
FacebookTwitterTelegram
448

Перевірка фейків у рамках партнерства з Meta

Російські телеграм-канали поширюють інформацію про те, що італійські ЗМІ підтвердили інформацію про радіоактивну хмару, яка прямує з України у Польщу. Утворилася вона нібито після вибуху складу, де були розміщені снаряди зі збідненим ураном.  

Проте в італійській газеті, яку цитують, наводять позицію Національного агентства з атомної енергії Польщі: у країні немає радіаційної загрози.

Скриншот допису

Для початку ми вирішили знайти, чи справді існує подібне ЗМІ. «Metro» — це італійська щоденна газета. 

20 травня справді опублікували випуск, де на 3 сторінці переказували заяву Миколи Патрушева, секретаря ради безпеки рф, про нібито радіаційну хмару, яка з України йде на Польщу. Проте у цій же статті відразу повідомляють, що Національне агентство з атомної енергії Польщі не отримало жодних повідомлень про надзвичайну радіаційну ситуацію. За даними агентства, показники радіації не перевищують норми.

VoxCheck вже спростовував фейки про те, що снаряди зі збідненим ураном начебто можуть призвести до ядерної катастрофи. Також ми спростовували фейки про підвищення радіаційного рівня в західних областях України та країнах Східної Європи у травні 2023 року.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний