НЕПРАВДА: Першу дозу вакцини вводять безкоштовно, щоб люди стали залежними і придбали другу

НЕПРАВДА: Першу дозу вакцини вводять безкоштовно, щоб люди стали залежними і придбали другу

29 Червня 2021
FacebookTwitterTelegram
1551

Перевірка фейків у рамках партнерства з Facebook

У мережі поширюють відео Остапа Стахіва, у якому він розповідає, що вакцина від COVID-19 — це медичний експеримент. Мовляв, першу дозу вакцини вводять безкоштовно, а далі у людей розвивається залежність. Так людей нібито «підсаджують» на вакцину, щоб вони перетворились у наркоманів.  

Утім, це — неправда.

По-перше, вакцинація для українців безоплатна. За вакцину платять держава та донори — благодійні організації. Також Україна як одна із країни з низьким та середнім рівнем доходу отримує вакцину через глобальну ініціативу COVAX безкоштовно, за рахунок внесків від інших країн та приватних донорів. 

Щеплення від COVID-19 відбуваються відповідно до Дорожньої карти, у якій визначені пріоритетні групи для імунізації. 

Для того, щоб повноцінно імунізуватися від COVID-19, необхідно отримати дві дози однієї вакцини (в Україні доступні AstraZeneca, Pfizer-BioNTech та CoronaVac). Одна доза — це один раунд вакцинації. Отже, кожен етап вакцинації матиме два раунди. Для вакцин Covishield/AstraZeneca інтервал між раундами становить 12 тижнів, CoronaVac — 14-28 днів, Pfizer-BioNTech — 21 день.

У більшості країн світу вакцинація безкоштовна, наприклад, у багатьох країнах ЄС, зокрема, в Польщі, Франції та Німеччині, а також у США та Великій Британії. А от в Індії 75% усіх вакцин, що виробляють в країні, купує уряд, а 25% — приватні лікарні. Від уряду вакцину можна отримати безкоштовно, а у приватних клініках потрібно платити самостійно.

Крім того, станом на 11 червня (на дату виходу відео) в Україні вакцинувались 3,27% населення, а загалом у світі — 20,47%, а підтвердженої чи масової інформації про залежність від препарату немає.

Нагадуємо, що немає підстав вважати вакцинацію медичним експериментом. 

До того, як потрапити у масове використання, вакцини проходять тестування та кілька етапів клінічних випробувань, у процесі яких робляться висновки про їхню безпечність та ефективність. Також перед запуском масового виробництва вакцини мають пройти контроль якості, тому на ринок не можуть потрапляти препарати із невідомим складом. Як і у випадку з іншими медичними препаратами, споживачі отримують інформацію про його склад, властивості, протипоказання тощо.

Вакцинація не підриває імунітет, а навпаки зміцнює імунну систему. Схожі фейки ми вже неодноразово спростовували, наприклад, тут, тут і тут.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний