НЕПРАВДА: ПЛР-тести показують помилково позитивні результати, тому пандемія — фікція

НЕПРАВДА: ПЛР-тести показують помилково позитивні результати, тому пандемія — фікція

31 Січня 2022
FacebookTwitterTelegram
734

Перевірка фейків в рамках партнерства з Facebook

У мережі поширюють інформацію про те, що пандемія коронавірусу насправді є реалізацією плану світових еліт по знищенню зайвого населення, «перезавантаженню світу», впровадженню «Нового світового “безладу”» (сатиричне трактування New World Order — Нового світового порядку). Також стверджують, що ПЛР-тести є фіктивними через наявність помилково позитивних результатів, лікарі виконують «плани» по померлих та хворих для отримання надбавок, а люди насправді хворіють та помирають не від коронавірусу, а від низки інших причин.

Pravda.red — інтернет-видання, яке поширює неправдиві новини, конспірологічні теорії та відео, що містять недостовірну інформацію про пандемію, вакцинацію, карантинні заходи та законодавчі зміни. Засноване у 2021 році. На сайті окрім іншого можна знайти посилання на відео прихильників руху антивакцинаторів — Віктора Вікарчука, Остапа Стахіва, Лідії Гончаренко, неправдиві тези яких ми також спростовували раніше. Із інформацією про них та інших ковід-дисидентів можна ознайомитись в статті, присвяченій річниці інфодемії.

Помилково позитивні результати ПЛР-тесту спричинені не фіктивністю, а високою точністю процедури дослідження

За даними Центрів контролю та профілактики захворювань (CDC) ПЛР-тест є високочутливим до вірусу SARS-CoV-2, оскільки може виокремити навіть найдрібніші частки РНК SARS-CoV-2 шляхом багаторазового циклічного поділу. У лабораторних умовах точність тесту сягає 96%. Тому, навіть якщо вірусу в організмі майже немає, а людина є здоровою чи нещодавно перехворіла, тест покаже позитивний результат. Вирішенням цього питання може бути проведення повторних досліджень або ж застосування кількісних меж вимірювання в оцінці результатів (встановити межі допустимої частки вірусу в організмі, що є прийнятною для здорової людини).

Люди помирають і від COVID-19, і через інші причини. Утім, безпідставно стверджувати, що людей вбивають чи «заліковують» навмисне

COVID-19 може бути не безпосередньою причиною смерті, але сприяти ускладненню хронічних хвороб, які і стануть основною причиною. Так, не захворівши на COVID-19, потенційно людина б не померла. На сайті ВООЗ зазначають, що люди похилого віку, а особливо особи, що мають хронічні захворювання, зокрема серцево-судинні, респіраторні, діабет або рак, мають більшу ймовірність тяжкого перебігу захворювання.

Раніше, ми вже пояснювали що COVID-19 — це не сезонний грип та ГРВІ і не хімічний пневмоніт; його не провокують хімтрейли та 5G: розпилювання хімтрейлів та електромагнітна радіація від вишок 5G — це популярні наративи теорій змов. Підтверджених випадків негативного впливу вишок 5G на людей немає. Твердження про «пусті» лікарні та фальсифікацію даних про їх завантаженість —  безпідставні. Ознайомитись з поточним рівнем завантаженості українських лікарень та відслідкувати його в динаміці можна на порталі Апарату РНБО України про систему охорони здоров’я України. 

Більше того, протоколи лікування створюються не для «заліковування» людей, їх затверджують уряди в рекомендаційних цілях. ВООЗ надає та систематично оновлює рекомендації щодо симптоматичного лікування та варіативної додаткової терапії при тяжкому перебігу COVID-19. На основі цих рекомендацій уряди країн складають національні протоколи лікування. При легкому ступені хвороби лікування є амбулаторним (домашнім): дієта та приймання жарознижувальних препаратів в разі необхідності. При середньому, тяжкому та критичному ступені хвороби необхідне перебування в стаціонарі для надання оперативної допомоги — кисневої підтримки, механічної вентиляції легень — та постійного моніторингу стану пацієнта. Також у таких випадках можлива підтримувальна терапія противірусними препаратами та кортикостероїдами — їх використовують тоді, коли потенційна користь від використання препарату перевищує потенційний ризик, та лише за згодою пацієнта. 

Відмітимо також, що:

У лікарнях для отримання додаткового фінансування складають не «плани по хворим та померлим від COVID-19», а звіти до НЗСУ

Із 2020 року система фінансування лікарень здійснюється за принципом «гроші йдуть за пацієнтом». Лікарні укладають договір з Національною службою здоров’я України (НСЗУ) про надання визначених послуг (пакетів) і за встановленим тарифом отримують кошти по факту надання послуг. Процедура передбачає подання звітності в НСЗУ. Але звіт  —  це не план, який потрібно виконати, а складений після перелік результатів. 

Лікування пацієнтів з COVID-19 також виокремлено в окремий пакет послуг — «ковідний» пакет. У нього, крім ліків та супутніх матеріалів, включені надбавки медперсоналу в розмірі 300%. Утім, його основна ціль — надання безоплатних послуг пацієнтам. Завдяки ньому в лікарні можна безоплатно пройти тестування на коронавірус при наявності симптомів та здати аналізи, за потреби отримати необхідну терапію: кисневу підтримку або підключення до апарату ШВЛ та ЕКМО. 

Також нагадуємо, що:

  • більшість вчених схиляється до того, що коронавірус виник шляхом природної мутації;
  • вакцинація від COVID-19 — це не «клінічний експеримент» і тести для його виявлення не закуповувались завчасно ще у 2017 році. 
  • Хворі помирають від COVID-19 і за межами лікарень. В лікарні потрапляють люди з важкою формою хвороби, тому і смертність там вище.
  • «Велике перезавантаження» — не план по знищенню світу, а ініціатива Всесвітнього економічного форуму (WEF) задля вирішення низки проблем, посилених пандемією COVID-19: зростання бідності та безробіття, проблема змін клімату та надмірного зростання нерівності тощо.
Автори

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний