НЕПРАВДА: PR-компанії залишають Україну – Mirror та The Telegraph

НЕПРАВДА: PR-компанії залишають Україну – Mirror та The Telegraph

30 Листопада 2023
FacebookTwitterTelegram
96

Перевірка фейків у рамках партнерства з Meta

У мережі поширюють інформацію, нібито видання The Mirror та The Telegraph опублікували статті, в яких повідомляють, що британські PR-компанії підуть з України у грудні 2023 року. Автори стверджують, що британські та інші іноземні PR-компанії, які спеціалізуються на наданні комплексної допомоги, створенні та супроводі іміджу не продовжили контракт з Україною на 2024 рік.

Утім, це неправда – скриншоти зі статтями підроблені, британські видання The Mirror та The Telegraph не публікували такої інформації.

Скриншот публікації

Видання The Mirror та The Telegraph не публікували жодної інформації про те, що британські або інші іноземні PR-компанії залишають Україну та відмовляються продовжувати контракти у 2024 році. Подібних публікацій немає й у соцмережах вказаних медіа. Також пропагандисти не вказують, які саме PR-компанії нібито покидають Україну. За ключовими словами ми знайшли першоджерело цієї  «новини» – ним виявився російський телеграм-канал «Шейх Тамир».

VoxCheck також дослідив українські та іноземні медіа, однак не знайшов жодної згадки про відмову PR-компаній працювати в Україні. Подібних публікацій немає і в українському сегменті твіттеру і фейсбуку.

Натомість в українському інфопросторі ще влітку 2023 ширилась новина про те, що низка українських піар-агенцій та маркетингових компаній відмовляються працювати з брендами та компаніями, які не вийшли з російського ринку. 

Раніше ми спростовували фейки про те, що у виданні The Telegraph стверджують, нібито українські військові могли неправильно використовувати західну техніку під час контрнаступу та Захід скоротить допомогу Україні через безперспективність підтримки Києва.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний