НЕПРАВДА: Президентам Білорусі та Мадагаскару пропонували гроші за введення карантину | VoxUkraine

НЕПРАВДА: Президентам Білорусі та Мадагаскару пропонували гроші за введення карантину

31 Липня 2020
FacebookTwitterTelegram
2215

Перевірка фейків у рамках партнерства з Facebook

У мережі поширюється інформація, що Олександру Лукашенку пропонували 95 мільйонів доларів за введення карантину в Білорусі, а потім сума збільшилась до 950 мільйонів. Президенту Мадагаскару нібито теж пропонували гроші з аналогічними умовами.

Проте, це не так.

  1. МВФ не пропонували Лукашенку гроші за введення карантину. Натомість, у травні 2020 року Білорусь сама зверталась за допомогою у розмірі близько €900 млн до МВФ у рамках програми екстреного фінансування. Проте, сторони не змогли домовитись про умови кредиту. Переговори досі тривають.
  1. Ще в травні Світовий Банк виділив Білорусі €90 млн фінансової підтримки на покращення системи охорони здоров’я та ефективної боротьби з COVID-19 і кредит €100 млн для реформування системи вищої освіти Білорусі.

Пізніше, Олександр Лукашенко заявляв, що Світовий Банк готовий виділити не $90 млн, а $300 млн, якщо Білорусь поділиться своїм досвідом боротьби з коронавірусом.

Проте, представник Світового Банку відповів, що СБ може виділити фінансування для Білорусі, якщо в країні будуть дотримуватись рекомендацій ВООЗ щодо дистанціювання. Про цінність досвіду Білорусі не йшлося.

  1. А фейк про схожі пропозиції президенту Мадагаскару з’явився давно і про нього ми вже писали.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний