НЕПРАВДА: В Україні з’явилася послуга макіяжу для ухилянтів

НЕПРАВДА: В Україні з’явилася послуга макіяжу для ухилянтів

21 Лютого 2024
FacebookTwitterTelegram
105

Перевірка фейків у рамках партнерства з Meta

У мережі поширюють інформацію, нібито в Україні візажисти створили новий вид послуг під назвою «Спокій». Це послуга, за якої візажисти приїжджають до клієнтів-чоловіків та фарбують і переодягають їх так, аби вони були схожими на жінок, і відтак могли пересуватися містом без страху отримати повістку.  

Утім, це неправда – в Україні немає подібних послуг мейкапу. 

Скриншот публікації

Зворотний пошук зображення, який поширили у пості, показав, що оголошення вже недоступне. Пошук у вебархіві також не приніс результату. Однак на скриншоті видно, що у назві послуги немає слова «спокій» — це просто оголошення з пропозицією замовити послуги візажиста у Житомирі на сайті OLX.

Скриншот, опублікований у пості

Щобільше, на вказаному сайті та загалом в українському інфопросторі немає згадок про послуги візажистів із кодовою назвою «Спокій». 

Раніше ми спростовували фейки про те, що користувачам «Дії» почали надходити електронні повістки, а у Німеччині затримують українців призовного віку, після чого їх відправляють на фронт.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний