НЕПРАВДА: Зеленський продовжить імітувати успіхи у війні з росією у 2023 році, щоб отримати допомогу від Заходу — The Times

НЕПРАВДА: Зеленський продовжить імітувати успіхи у війні з росією у 2023 році, щоб отримати допомогу від Заходу — The Times

15 Січня 2023
FacebookTwitterTelegram
557

Перевірка фейків у рамках партнерства з Meta

Російські медіа повідомляють, ніби The Times опублікувало статтю політолога Марка Галеотті, у якій йдеться, що Зеленський «імітує успіхи» у війні з росією. ЗМІ наводять нібито цитату з публікації: «Зеленський продовжить імітувати військові успіхи в бойових діях для створення позитивної картинки для Заходу, щоб не втратити фінансову підтримку».

Утім, британський політолог Марк Галеотті цього не писав. Натомість він вказав, що перемоги на полі бою будуть надважливими для продовження підтримки Заходу.

У статті під заголовком «Мирне врегулювання чи ескалація? Прогнози російсько-української війни на 2023 рік» Галеотті пише про можливий розвиток подій на полі бою та стратегію, до якої, ймовірно, вдадуться глави обох держав.

Зокрема Галеотті вважає, що президент України Володимир Зеленський усвідомлює існування небезпеки «втоми від України» у 2023 році. Тому команда президента зосередиться на «розвіюванні» цих думок на Заході. Також Зеленський продовжить наголошувати, що російсько-українська війна є екзистенціальною боротьбою за цивілізацію.

«На практиці йому доведеться продовжувати демонструвати своїм прихильникам те, що один інсайдер із США назвав “поверненням наших інвестицій” через продовження успіху на полі бою. Це робить подальші воєнні перемоги ще більш важливими. Так, роблячи все можливе, щоб зірвати спроби росіян укріпити свої рубежі та перегрупуватися, українці готуються до подальших власних наступальних дій», написав Марк Галеотті. Про «імітацію бойових успіхів» у статті не йшлося.

Політолог зазначає, що за підтримки Заходу ЗСУ зможуть звільнити більше територій, у той час як будь-який російський прогрес, швидше за все, буде обмеженим, тимчасовим і призведе до величезних людських втрат. Однак нині путін не налаштований на мирні переговори.

«Отже, наступний рік буде роком війни, але він несе надію на мир», — підсумував автор.

Російські ЗМІ неодноразово маніпулювали, посилаючись на статті авторитетних західних видань. Раніше ми спростовували фейки, нібито The New York Times визнало, що щодня 250 українських військових отримують поранення під Бахмутом, а Financial Times повідомило, що британські інструктори зіткнулися з труднощами під час навчання українських солдатів.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний