Незвичне голосування нічого не доводить, але може свідчити про політичний тиск або торги політичними обіцянками в обмін на голос, про якісь незвичні угоди між депутатами і партіями, зацікавленими у прийнятті або блокуванні закону, про корупцію або про сильну і незалежну ідеологічну позицію депутата щодо окремого закону.
Ця стаття містить перелік:
- десяти депутатів парламенту із найбільш незвичним характером голосування
- десяти голосувань із найбільш незвичним характером голосів депутатів.
Ось список імен депутатів, в якому перше місце відповідає найбільш незвичній структурі, а останнє – менш незвичній структурі голосування.
- Рудик Сергій Ярославович
- Мусій Олег Степанович
- Пинзеник Віктор Михайлович
- Рибак Іван Петрович
- Безбах Яків Якович
- Каплін Сергій Миколайович
- Мельничук Сергій Петрович
- Балога Віктор Іванович
- Тарута Сергій Олексійович
- Новак Наталія Василівна
Ось список голосувань:
- Проект Закону про внесення змін до деяких законів України щодо регулювання виробництва та обігу пива. (4 голосування)
- Проект Закону про внесення зміни до статті 10 Закону України “Про особливий порядок місцевого самоврядування в окремих районах Донецької та Луганської областей”
- Проект Постанови про попереднє схвалення законопроекту про внесення змін до Конституції України щодо децентралізації влади
- Проект Постанови про визначення окремих районів, міст, селищ і сіл Донецької та Луганської областей, в яких запроваджується особливий порядок місцевого самоврядування
- Проект Закону про внесення змін до Закону України “Про порядок здійснення розрахунків в іноземній валюті” щодо валютного регулювання та валютного контролю
- Проект Закону про енергетичну ефективність будівель
- Проект Закону про внесення змін до деяких законів України щодо приведення їх у відповідність до положень Закону України “Про ринок природного газу” (щодо особливостей провадження господарської діяльності на ринку природного газу)
Голосування є незвичним, якщо депутат голосує не так, як слід очікувати на основі його голосувань по іншим законам. Незвичне голосування нічого не доводить, але може свідчити про політичний тиск або торги політичними обіцянками в обмін на голос, про якісь незвичні угоди між депутатами і партіями, зацікавленими у прийнятті або блокуванні закону, про корупцію або про сильну і незалежну ідеологічну позицію депутата щодо окремого закону.
Голоси було класифіковано за допомогою алгоритму оптимальної класифікації Кіта Пула, описаний в Keith Poole, 2000. ‘Non-parametric Unfolding of Binary Choice Data.’ Political Analysis, 8(3):211- 237.
Програмне забезпечення доступне на https://cran.r-project.org/web/packages/oc/index.html
Дані включають всі голосування першої та другої сесії Ради восьмого скликання.
Алгоритм намагається призначити депутатам координати в двовимірному просторі та знайти для кожного голосування лінію, яка поділяє депутатів на групи, що голосують “за” і “проти” (утримання, відсутність на голосуванні не враховуються). Алгоритм мінімізує кількість помилок в класифікації. Зокрема, він мінімізує суму відстаней між позицією депутата та розподільчою лінією, що відповідає голосуванню, по якому депутата класифіковано неправильно. Голосування депутата визнається незвичним, якщо алгоритм неправильно класифікує його (тобто розміщає депутата в групі з голосами “за”, в той час як насправді депутат голосує “проти”).
Рисунок 1 показує результат класифікації депутатів згідно з алгоритмом. Вхідна команда в алгоритмі була такою:
class<-oc(RC, dims=2, minvotes=20, lop=0.025, polarity=c(1,2), verbose=FALSE)
Це означає, що алгоритм ігнорує всі голосування (законопроекти), які отримали менше 20 голосів “за” і “проти” (наприклад, якщо всі депутати утримались чи були відсутніми), і на яких було менше 2,5% відмінних голосів (наприклад, якщо 99% проголосувало “за” і 1% “проти”).
Рейтинг незвичності голосувань окремих депутатів і голосувань за окремі законопроекти отримано шляхом додавання кількості класифікаційних помилок. Десять депутатів та десять законопроектів з найбільшою кількістю класифікаційних помилок перелічені вище.
Цей рейтинг, що ґрунтується на класифікаційних помилках, не доводить нічого. Він є радше ознакою деякої незвичності поведінки. Це наштовхує на думку, що варто придивитися ближче до деяких депутатів та голосувань по деяким законопроектам, щоб зрозуміти причину незвичності голосування.
*Депутатська група “Економічний розвиток” тепер називається “Відродження”.
Застереження
Автор не є співробітником, не консультує, не володіє акціями та не отримує фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний