ОБЕРЕЖНО, ШАХРАЇ: Кожен житель України отримає від 20000 і 39000 грн за опитування

ОБЕРЕЖНО, ШАХРАЇ: Кожен житель України отримає від 20000 і 39000 грн за опитування

31 Серпня 2021
FacebookTwitterTelegram
1194

Перевірка фейків у рамках партнерства з Facebook

У мережі поширюють відео, де люди розповідають, як нібито отримали від 20 тис. грн, подекуди і від 39 тис. грн за проходження опитування. При цьому у жодному відео не конкретизують, про яке саме опитування йде мова, а жодних посилань на опитування не дається. Користувачам соцмереж пропонують теж пройти опитування і отримати кошти.

Скриншот допису, де обіцяють від 39 тис. грн за опитування

Скриншот допису, де обіцяють від 20 тис. грн за опитування

Утім, така заява – фейк, а дії схожі на шахрайські.

По-перше, у підписах до відео стверджують, що кожен українець має право на разову виплату за проходження опитування. Однак в Україні не існує жодних нормативно-правових актів, які б це підтверджували.

По-друге, у жодній варіації дописів ми не знайшли посилань на сайт, де можна пройти опитування. Однак раніше за схожою шахрайською схемою поширювали оголошення про те, що українці мають право на матеріальну допомогу, використовуючи змонтовані сюжети з телебачення. 

По-третє, сторінки, з яких поширюють повідомлення, не містять достатньо інформації про їхню діяльність та не мають регулярної активності. Ймовірно, з цих сторінок запускають рекламу, аби збільшити кількість підписників та з часом змінити назву профілю, а потім продати її з більшою кількістю аудиторії.

Скриншоти сторінок, з яких поширюють оголошення

Більше того, акаунти, які коментують ці дописи, нібито підтверджуючи зарахування на карту, мають ознаки фейкових. Наприклад, допис, де використовується картка українського банку (карта називається «Універсальна», а рахунок у гривнях) коментує користувачка із Самари, що в Росії. 

Скриншот допису, де ймовірно фейковий акаунт коментує допис 

Раніше ми вже викривали інші шахрайські дії: 

  • знаменитості нібито роздавали мільйони;
  • Зеленський начебто роздавав гроші від благодійної організації;
  • голосування за закон про мову телефоном та проти підвищення ціни на газ;
  • збір коштів нібито для родини, яка потрапила у ДТП та отримала опіки.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний